Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Reportaż » Pedagog od wychowania do życia w rodzinie każe leczyć ...

Pedagog od wychowania do życia w rodzinie każe leczyć homoseksualizm

    A A A Drukuj
                                  
2012-10-02 12:00, ostatnia aktualizacja 6 lat temu

Nauczycielka gimnazjum w Wiązownicy nawołuje do leczenia homoseksualizmu. Ostatnio swoimi poglądami podzieliła się ze znajomymi, m.in. uczniami gimnazjum na Facebooku. Sprawę opisała „Gazeta”.

Pani Elżbieta Haśko od 9 lat uczy w gimnazjum w Wiązownicy. Jako nauczyciel wychowania do życia w rodzinie rozmawia z młodzieżą na tematy trudne i kontrowersyjne, na przykład o orientacji seksualnej czy homoseksualizmie. Na szczęście pedagog Haśko ten temat ma już „obczajony”, a nawet poparty dowodami „naukowymi”, dlatego swoją wiedzą dzieli się ze znajomymi na Facebooku.

Homoseksualiści cierpią


„W homoseksualizmie biorą udział częściowo czynniki genetyczne, ale największe znaczenie odgrywa odpowiednie wychowanie psychoseksualne w domu. Z całą pewnością można go leczyć, a nawet trzeba, bo nikt z tych ludzi nie czuje się prawdziwie szczęśliwym wewnętrznie (wiem, bo znam takie osoby)!!!” – pisze pani Haśko ze znawstwem, tonem jedynie słusznej prawdy 20 września na „fejsie” do swoich „ziomali” z gimnazjum.

Do wpisu dokleja link do artykułu "Czy homoseksualizm można wyleczyć?" udostępniony w katolickim portalu Adonai.pl.

„Współczesna kultura nie ułatwia obiektywnego spojrzenia na homoseksualizm. Stał się on zagadnieniem politycznym. Światowa Organizacja Zdrowia w 1992 roku usunęła homoseksualizm z listy zaburzeń psychicznych, lecz nie zniknęła grupa osób, dla których orientacja nieheteroseksualna jest źródłem cierpienia. Jednak psychoterapeuci związani z nurtem tzw. psychologii humanistycznej utrzymują, że wynika ono z powszechnej "homofobii". Prowadzą więc terapię afirmatywną, której celem jest doprowadzenie tych, którzy odczuwają wstyd przed publicznym ujawnieniem swojej orientacji, do pogodzenia się ze swoim homoseksualizmem” – czytamy w artykule.

Homoseksualizm da się wyleczyć

Dalej jest o patogennych zachowaniach emocjonalnych, które są wynikiem złej relacji z matką i braku relacji z ojcem, czyli traumy z dzieciństwa, albo wynikiem deficytu męskości w wieku chłopięcym, nieuzupełnionym zdrowymi wzorcami rodzinnymi. I tak dalej, w ten deseń uderzając – zainteresowanych odsyłamy do tekstu. W każdym razie autorka artykułu ogłasza triumfalnie, że homoseksualizm jest do wyleczenia, wystarczy poddać się psychoterapii, przeżyć na nowo bolesne emocje z przeszłości i oczywiście zaprzestać praktyk homoseksualnych, bez tego ani rusz.

Elżbiecie Haśko ten artykuł i to, czego nauczyła się na studiach na Uniwersytecie Rzeszowskim wystarcza, by czuć się posiadaczką „prawdy autentycznej”. („Muszę dać dzieciom nadzieję, bo jest to prawda autentyczna, że kto chce skończyć z homoseksualizmem, to może się poddać terapii. A kto nie chce, nikt go nie zmusi” – powie „Gazecie”.) O swoich lekcjach „rozmawia chętnie”, otuchy dodaje jej fakt, że „Kościół również tak uważa”.

Pedagog powinien uczyć tolerancji


Dyrektora gimnazjum, w którym uczy pedagog Haśko jest oburzona. – „Nauczyciel może mieć swoje poglądy, ale nie powinien ich prezentować w takim kontekście publicznie” – mówi „Gazecie” dyrektor Agnieszka Kukułka. A w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie trzymają kciuki za panią dyrektor, licząc, że mądrze rozegra tę partię.

BM 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
6 lat temu