Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Praca » Piękni dwudziestoletni…szukają pracy na wakacjach

Piękni dwudziestoletni…szukają pracy na wakacjach

    A A A Drukuj
                                  
2013-07-04 14:21

Co robią młodzi na wakacjach? Odpoczywają? Wylegują się na śródziemnomorskich plażach? Nie, szukają pracy! Do Hufca w Rzeszowie zgłasza się codziennie po sto młodych osób, informuje Radio Rzeszów.

- Dotychczas przewinęło się przez nasze biuro kilkaset osób. Nie zawsze pełnoletnich – mówi na antenie Radia Rzeszów przedstawicielka Hufca.

Jakie mają oferty? Na prace, które nie wymagają doświadczenia ani specjalnych umiejętności, czyli przy zbiorach, w magazynach przy wykładaniu towarów, rozdawaniu ulotek, na promocjach w sklepie,.

Młodzi zazwyczaj przychodzą z konkretną wizją: chcą pracować lekko i za dobre pieniądze, ale rzeczywistość szybko weryfikuje te marzenia. – Pracodawcy szukają osób z doświadczeniem, ale gdzieś je przecież trzeba nabyć – skarży się młoda dziewczyna, zapytana przez dziennikarkę o to, jak jej idą poszukiwania.

Na dowód tego w relacji pojawia się komentarz Wojciecha Ożóga, menadżera kawiarni „Wiedeńska” w Rzeszowie. – Polujemy na zawodowców, takich co już mieli kontakt z tacą. I takich ze znajomością języków - mówi. Tylko oni mają szansę zatrudnienia w charakterze kelnera „pod parasolkami” kawiarni. Ze stu złożonych podań „Wiedeńska” na pewno coś wyłuska.

Po co młodym praca? Jedni myślą o przyszłości i już teraz próbują zdobywać doświadczenie. Drudzy chcą odciążyć rodziców. Jeszcze inni dorobić do kieszonkowego. – Jestem gitarzystą basowym w zespole. Zbieram na lepszy sprzęt – tłumaczy dziennikarce zaczepiony na ulicy ulotkarza. W ciągu miesiąca ma nadzieję zarobić 600 zł. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
5 lat temu