Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Podkarpacie » Pielgrzymi opuścili Podkarpacie, modlili się za ...

Pielgrzymi opuścili Podkarpacie, modlili się za Ojczyznę [FOTO]

    A A A Drukuj
                                  
2017-08-07 20:07

Już tradycyjnie pielgrzymi z Diecezji Rzeszowskiej przez dwa dni maszerowali drogami powiatu mieleckiego w drodze na Jasną Górę. Na granicy Podkarpacia i Małopolski modlili się za Ojczyznę.

To już 40. Piesza Pielgrzymka Rzeszowska. Od lat zatrzymuje się przy zabytkowym kościółku w Jamach w powiecie mieleckim, by tam – tuż przy granicy Podkarpacia i Małopolski – pielgrzymi mogli wziąć udział w mszy za Ojczyznę. Tak też było w minioną niedzielę 6 sierpnia.

Pielgrzymów podczas przystanku na ziemi mieleckiej odwiedzili biskupi Jan Wątroba i Edward Białogłowski, a także poseł Wojciech Buczak, wojewoda Ewa Leniart i marszałek Władysław Ortyl. Motywem przewodnim była troska o przyszłość ojczyzny. Nabożeństwo przygotowała grupa św. Alberta.

Najbardziej przejmującym momentem było świadectwo Franciszka Batorego. To brat Józefa Batorego, żołnierza niezłomnego, którego popiersie jest elementem rzeszowskiego memoriału poświęconego Żołnierzom Wyklętym. 88-letni świadek historii opowiadał o strasznych chwilach tamtych czasów, szczegóły procesu żołnierzy wyklętych. Pielgrzymi, mimo rzęsistego deszczu i zmęczenia z przejęciem słuchali dramatycznych wspomnień. Po nabożeństwie ruszyli w dalszą trasę.

- Marszałek Władysław Ortyl przywiózł na drogę spory zapas wody, a od Romana Jakima z NSZZ Solidarność pielgrzymi otrzymali słodycze – przekazuje serwis internetowy Województwa Podkarpackiego.hm 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
6 miesięcy temu