Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Felietony, listy, opinie » Piszmy życzenia, wysyłajmy kartki świąteczne, ...

Piszmy życzenia, wysyłajmy kartki świąteczne, pamiętajmy

    A A A Drukuj
                                  
2013-12-17 10:59, ostatnia aktualizacja 5 lat temu

E-kartki, wierszyki, kiczowate obrazki wysyłane smsem, mailem, mmsem. Gdzieś po drodze zagubiliśmy sens życzeń świątecznych. A może by tak własnoręcznie zrobić kartkę? O tradycji przypominają raniżowskie przedszkolaki…


 

Boże Narodzenie nadchodzi. To okres, w którym operatorzy komórkowi i serwisy e-kartkowe działają na najwyższych obrotach, a my jesteśmy zasypywani masą bezwartościowego spamu, który ma udawać życzenia świąteczne. Gdzieś po drodze zagubiliśmy sens życzeń świątecznych. Uznaliśmy, że chodzi o te wierszyki, łańcuszki, głupie obrazki. Robimy wszystko, żeby zajmowało to jak najmniej czasu. A przecież w składaniu życzeń świątecznych chodzi o coś zupełnie innego. Treść jest sprawą drugorzędną, najważniejsza jest pamięć. Składając komuś życzenia udowadniamy, że o tej osobie pamiętamy, myślimy o niej. Drugą sprawą jest pokazanie, że ta osoba zasłużyła naszym zdaniem na poświęcenie jej odrobiny czasu i trudu.

W Raniżowie Iwona Sasiela, prowadząca Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Mały Miś”, postanowiła razem ze swoimi kilkuletnimi podopiecznymi przygotować kartki świąteczne dla najbliższych. - Dla mnie największą wartość mają te tradycyjne, papierowe, zapakowane w kopertę, mają w sobie trochę tej świątecznej magii, która nierozerwalnie kojarzy mi się z Bożym Narodzeniem – tłumaczy Iwona Sasiela. – A jeśli planujecie wysłać w tym roku kartki do rodziny i znajomych, to polecam szczególnie te ręcznie robione. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
5 lat temu