Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Rzeszów » Podejrzani o pobicie studentów z Ukrainy zatrzymani

Podejrzani o pobicie studentów z Ukrainy zatrzymani

    A A A Drukuj
                                  
2017-01-25 12:48

Policjanci zatrzymali podejrzanych o pobicie obywateli Ukrainy w związku z ich przynależnością narodową.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 3.30, przy ulicy Cichej. Wracający do akademika, studiujący w Rzeszowie obywatele Ukrainy, zostali zaczepieni przez grupę pięciu młodych mężczyzn. Ci zapytali studentów skąd pochodzą oraz o przynależność Lwowa. Napastnicy nazwali ich banderowcami, a następnie zaatakowali i pobili. W wyniku zdarzenia pokrzywdzeni odnieśli obrażenia, które jednak nie zagrażały życiu i zdrowi żadnemu z nich.

Zawiadomieni przez recepcjonistkę akademika policjanci rozpoczęli ustalanie podejrzanych. Na miejscu przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Przeglądnęli zapisy monitoringu. Jak się okazało kamery zarejestrowały przestępstwo. Bezpośrednio po całym zdarzeniu, w pobliżu miejsca gdzie do niego doszło, patrol policjantów z komisariatu na Nowym Mieście wylegitymował grupę pięciu młodych mężczyzn. Wyjaśniający sprawę funkcjonariusze połączyli fakty. Legitymowani mogli mieć związek ze zdarzeniem.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn do wyjaśnienia. Wszyscy to mieszkańcy Rzeszowa w wieku od 18 i 20 lat. Policjanci potwierdzili, że są to osoby, które widać na nagraniu z monitoringu. Rozpoznali ich również pokrzywdzeni. W związku z tym mężczyźni, którzy już podczas tych pierwszych czynności przyznali się do popełnienia czynu, zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

W poniedziałek zebrany materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Doprowadzili tam również podejrzanych. Prokurator przesłuchał ich i przedstawił im zarzut pobicia na tle narodowościowym. Mężczyźni przyznali się do winy. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął ich policyjnym dozorem. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.