Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Reportaż » Podkarpackie ekipy wystartują w zawodach mydelniczek ...

Podkarpackie ekipy wystartują w zawodach mydelniczek Red Bulla

    A A A Drukuj
                                  
2012-09-17 14:22, ostatnia aktualizacja 6 lat temu

Trzy drużyny z Podkarpacia wezmą udział w II Wyścigu Mydelniczek Red Bull w Warszawie. Są to ekipy z Mielca, Stalowej Woli oraz mieszana z Jasła/Krosna.

Co roku w różnych krajach Europy firma Red Bull organizuje rajd mydelniczek. Tegoroczny wyścig odbędzie się 23 września w Warszawie na ulicy Agrykoli. Do udziału w zabawie zgłosiło się ponad 500 ekip z całej Polski. Po weryfikacji przez specjalne jury do finału zakwalifikowało się 80 drużyn, wśród których znalazły się trzy ekipy z Podkarpacia.

W Stalowej Woli powstaje mydelniczka w kształcie wózka dziecięcego, na którym zjeżdżać będzie drużyna „Supel”. Bolid w postaci komputerowej myszy to dzieło ekipy Ctrl-Alt Delete z Jasła/Krosna. Mielczanie natomiast skonstruowali niedokończony odcinek autostrady.  Postanowiliśmy porozmawiać z autorami tego oryginalnego projektu, którzy na potrzeby konkursu założyli grupę „Szwagier team”.

„Szwagier Team”

Tworzy go cztery kreatywne i pełne pasji osoby, które po pracy spotykały się by wspólnie skonstruować mielecką mydelniczkę. W skład mieleckiej ekipy wchodzą: Łukasz Szypuła, Piotr Krupa, Piotr Klara oraz Marek Czerski. Projekt czynnie wspierają także Rafał Gaj i Arkadiusz Cieśla.

Skąd pomysł na nazwę zespołu? – W pewną niedzielę, na obiadku u teściowej padła taka propozycja. Najpierw w żartach, ale później stwierdziliśmy, że faktycznie wszyscy jesteśmy szwagrami i tak zostało – tłumaczył Marek Czerski.

Mielecka autostrada

- Nasz bolid imituje niedokończony odcinek autostrady - zdradza Łukasz Szypuła inicjator całego przedsięwzięcia. - W ten sposób postanowiliśmy podkreślić faktyczny stan naszych polskich dróg, czyli niestety kiepski oraz obiecane, a niedokończone autostrady – wyjaśniał.

„Mielecka autostrada” to pojazd o wymiarach: 2,3 metra długości, 1,3 metra szerokości oraz 2 metry wysokości. - Jego podłoga i rama wykonana została z profili metalowych, a nadwozie z aluminium i elementów kartonowych. Posiada cztery koła, dwa od skutera i dwa od taczek, kierownicę od roweru oraz siedzenie z krzesła ogrodowego. Obowiązkowo wyposażona jest w hamulce oraz sygnał dźwiękowy, a także posiada tabliczkę z kierunkiem jazdy Mielec- Warszawa – wymienia Piotr Klara, mąż autorki projektu Barbary Pawełczak- Klara.

Jury zawodów podczas zjazdu oceniać będzie zarówno innowacyjny pomysł na mydelniczkę, jej prezentację jak i wykonanie. – Każda z drużyn ma 30 sekund przed zjazdem na oryginalne zaprezentowanie się. Postanowiliśmy, więc przebrać się za przysłowiowych „roboli”, co największe odciski mają na brodzie od podpierania się i trochę poimprowizować– zdradza Piotr Krupa. – Oceniany jest także czas przejazdu oraz dotarcie do mety, a trzeba podkreślić, że pojazdy napędzane są wyłącznie siłą własnych mięśni i grawitacji– dodaje.

Nagrody warte wysiłku

O co rywalizują załogi? Zwycięzcy wygrają 25 tys. zł lub trening jazdy bolidem F1 w symulatorze Red Bull Racing w Anglii, na którym regularnie trenują Sebastian Vettel i Mark Webber. Drugie miejsce to do wyboru 15 tys. zł lub nauka sportowej jazdy samochodem rajdowym pod okiem Michała Kościuszki. Za trzecie załoga będzie miała okazję wziąć udział w specjalnych zawodach go-kartowych wraz z grupą 10 znajomych.

Może zdążymy…

- Szwagier Team to drużyna ambitna. Wspólnymi siłami postanowiła dobudować brakujący odcinek autostrady, aby w ekspresowym tempie dotrzeć z Mielca do Warszawy. Oby zdążyli do 23. września – można przeczytać o mieleckiej ekipie na oficjalnej stronie promującej wyścig. – Mamy nadzieję, że w porównaniu z podkarpacką autostradą, nam się uda dokończyć mydelniczkę i wystartujemy w zawodach, a przy tym doskonale się będziemy bawić, trzymajcie za nas kciuki – zapowiadają szwagrowie.

Poczynania mieleckiej ekipy można śledzić na FanPage: www.facebook.com/SzwagierTeam

MK 
 
 

Artykuł dodał:
adamon Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
adamon Napisz wiadomość
6 lat temu