Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Wystawy » Podróż do źródeł Wushu. Chiny. 5. Mistrzostwa ...

Podróż do źródeł Wushu. Chiny. 5. Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego- wystawa fotografii

    A A A Drukuj
                                  
2013-12-06 09:11

Rzeszów obok znakomitych klubów z Warszawy, Krakowa czy Olsztyna jest szczególnie istotnym ośrodkiem rozwoju Wushu. Autorami zdjęć z zawodów, Szanghaju oraz Żółtych Gór są zawodnicy i trenerzy będący członkami Kadry Narodowej

Liczne sukcesy osiągane podczas Mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz Mistrzostw Europy i Świata oraz powołania do Reprezentacji Polski a także zdobywane medale na arenach międzynarodowych wskazują na ogromny potencjał dla rozwoju tej dyscypliny w naszym mieście.


Zawodnicy rzeszowskiego Klubu Sportowego Nan Bei Tygrys podczas ostatnich Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego, będąc członkami Kadry Narodowej, pospołu ze sportowcami z innych miast, mieli zaszczyt reprezentować Polskę. Rzeszowianie: Anna Liszcz, Anna Kubiak, Mariola Kubiak, Ewa Solarz, Bartłomiej Rawski, Bohdan Sawczyn i Robert Mrózek, z tych największych na świecie zawodów przywieźli w sumie aż 8 medali skutecznie promując Miasto Rzeszów i Województwo Podkarpackie. To wielki sukces, którym dzielą się ze wszystkimi i dają znakomity powód do wspólnej radości, wywołującej poczucie dumy i przekonania o tym, że rzeszowskich i polskich sportowców stać na wiele.

Wystawa to świetny pretekst do tego, aby rozpocząć obserwowanie rozwoju Wushu w Polsce i śledzenie osiągnięć zawodników (nie tylko z Rzeszowa). Zwłaszcza, że sport ten oczekuje na wpis do listy dyscyplin olimpijskich dając silne podstawy do stałej satysfakcji sympatyków i kibiców. Wushu to dziedzina, w której mamy rzeczywiste, ogromne sukcesy. Warto poświęcić chwilę uwagi klubom, trenerom i zawodnikom.

Wystawę można zwiedzać od 3 do 17 grudnia 2013 roku w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (ul. 3 Maja 9) w godzinach: poniedziałek 12.00 – 17.00, od wtorku do piątku 9.00 – 17.00. 
 
 

Artykuł dodał:
kosmos Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
kosmos Napisz wiadomość
5 lat temu