Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Rzeszów » Podziemny parking przy filharmonii tylko dla wybranych

Podziemny parking przy filharmonii tylko dla wybranych

    A A A Drukuj
                                  
2011-09-06 14:08

Już od dwóch tygodni podziemny parking przy filharmonii jest do godzin popołudniowych zamknięty dla mieszkańców.

Podczas generalnego remontu Filharmonii Podkarpackiej wybudowano parkingi naziemny i podziemny, do którego dostęp mieli mieć wszyscy mieszkańcy.

Dodatkowe miejsca parkingowe rozluźniały ruch w centrum i przez rok były dla kierowców istnym wybawieniem. – Wiadomo, że w Rzeszowie miejsc parkingowych brakuje – mówi jeden z mieszkańców. – A tak, kiedy miałem do załatwienia jakąś szybką sprawę na mieście, nie musiałem się zastanawiać, od razu wiedziałem gdzie zaparkować!

Teraz problem parkowania powrócił. Chociaż władze miasta i marszałek, do którego filharmonia należy, zapowiadali, że parkingi będą wspólne, od dwóch tygodni podziemny parking jest zamknięty dla mieszkańców, do godzin popołudniowych, czyli godzin wzmożonego ruchu. I tak, póki co, pozostanie: godziny 9 - 14 mają być zarezerwowane dla artystów i gości filharmonii, pozostałe – od 14. do 21. - dla mieszkańców miasta.

Nowe zasady korzystania z parkingu wprowadził zarząd filharmonii. Artyści pracujący w filharmonii nie mają, zdaniem dyrekcji, gdzie zaparkować, stąd konieczność ich wydzielenia rewiru kosztem mieszkańców.

Miasto ma zamiar w tej sprawie interweniować u marszałka. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
rzeszowianin Napisz wiadomość
7 lat temu