Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Pomagaj » Pomóż Adasiowi choremu na nowotwór złośliwy

Pomóż Adasiowi choremu na nowotwór złośliwy

    A A A Drukuj
                                  
2011-01-24 11:44, ostatnia aktualizacja 7 lat temu

Do naszej redakcji wpłynęła prośba od rodziców malutkiego chłopca, o wsparcie akcji zbierania pieniędzy niezbędnych do jego dalszego leczenia.

Adaś urodził się 20 stycznia 2010r. z wagą 4150g. Teraz ma prawie rok. Rozwijał się prawidłowo, pięknie przybierał na wadze, szybko uczył się nowych rzeczy. 18 listopada 2010r. w trakcie badania USG w Szpitalu w Ostrowcu u Adasia wykryto guza zlokalizowanego w podbrzuszu. W miarę upływu czasu, wypełnionego przeprowadzaniem specjalistycznych badań, guz się powiększał, aż objął prawie całą jamę brzuszną i miednicę. Dalsze dokładne badania i operacyjne pobieranie wycinka guza, wskazały najgorszą diagnozę: nowotwór złośliwy - mięsak prążkowoanokomórkowy.

- Od listopada przez cały czas przebywamy z synkiem w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu. Adaś jest w trakcie chemioterapii. Po zmniejszeniu masy guza, będzie można go zoperować. Jest to bardzo trudny i skomplikowany zabieg, gdyż guz leży blisko ważnych dla życia narządów. Kolejny etap leczenia to radioterapia (naświetlanie) - wyjaśniają rodzice.

Ze względu na dość rzadki typ nowotworu i jego lokalizację, sugerowana jest konieczność kontynuowania leczenia za granicą. Prawdopodobnie ten kolejny etap leczenia trzeba będzie przeprowadzić poza granicami kraju, w niemieckiej klinice. Szacunkowy koszt przeprowadzenia operacji waha się od 30 do 150 tysięcy euro, w zależności od efektów dotychczasowego leczenia oraz doboru optymalnej terapii.

RMS (rhabdomyosarcoma) to nowotwór o dużej złośliwości i tendencji do przerzutowania, jest też guzem szybko poliferującym (w ciągu zaledwie 2 tygodni powiększa swoją objętość o 100%). Jego leczenie nie kończy się więc wraz z usunięciem ogniska guza. Równie ważne obok chemioterapii, radioterapii i leczenia operacyjnego jest monitorowanie stanu zdrowia dziecka w ciągu minimum pięciu lat od jego usunięcia - konieczne są regularne i częste badania.

- Jesteśmy podopiecznymi Fundacji Dzieciom '' Zdążyć z Pomocą'', ale to my sami musimy zgromadzić środki potrzebne na leczenie Adasia. Prosimy o pomoc w ratowaniu Naszego Dziecka - apelują rodzice.

Pieniądze przekazywać można w ramach 1 % podatku na subkonto Adasia założone w Fundacji oraz o każdą, nawet najmniejszą wpłatę na konto Fundacji, koniecznie z dopiskiem Adam Gębusia.
 
PRZEKAŻ 1 % OD SWOJEGO PODATKU dla 11-miesięcznego Adasia chorego na nowotwór, objętego patronatem Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Wystarczy, jeśli w PIT wpiszesz:
KRS 0000037904
Koniecznie z dopiskiem: Adam Gębusia
Oraz wyliczoną kwotę 1% podatku

Pomóż Adasiowi, który ma bardzo rzadko spotykany rodzaj nowotworu. Konieczna jest operacja w Niemczech, która kosztuje 150 000 euro.

Jeśli możesz, dokonaj choćby niewielkiej darowizny na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą" - Adam Gębusia

41 1240 1037 1111 0010 1321 9362   
Koniecznie z dopiskiem: Adam Gębusia

m 
 
 

Artykuł dodał:
miasto_rze Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
7 lat temu
miasto_rze Napisz wiadomość
7 lat temu