Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Domowe finanse » Pożyczki online - wady i zalety

Pożyczki online - wady i zalety

    A A A Drukuj
                                  
2016-11-21 16:09

Obecnie coraz więcej klientów, mając do wyboru kredyt konsumencki w banku i pożyczkę w instytucji pozabankowej, wybiera tę drugą opcję.

Zaufanie do firm pożyczkowych rośnie, a cały sektor pozabankowy robi wszystko, żeby sprostać oczekiwaniom klientów i na to zaufanie zapracować. Według danych GUS łączna wartość kredytów udzielonych przez banki sektorowi niefinansowemu wg stanu z dnia 30 czerwca 2016 wyniosła 990,6 mld zł. Jak podaje Biuro Informacji Kredytowej, wartość umów na kredyty konsumpcyjne i pożyczki, wynosiła w I półroczu 2016 roku 39,569 mld zł, czyli nieznacznie więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku. Oznacza to wzrost zainteresowania tą formą wsparcia finansowego, które daje się zauważyć szczególnie na poziomie przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych. W ramach tej drugiej grupy dominowały kredyty konsumenckie osób prywatnych (wartość 131,6 mld zł w I półroczu 2016 roku).

Firmy pożyczkowe nieustannie pracują nad dostosowaniem oferty - oprócz chwilówek pojawiają się wygodne pożyczki ratalne czy długoterminowe - a także tworzeniem nowoczesnych kanałów online, rozwojem nowych produktów pożyczkowych, budowaniem sieci doradców i oddziałów. To z jednej strony zbliża instytucje pozabankowe do banków tradycyjnych, z tą różnicą, że punktem wyjścia są w sektorze innowacyjne technologie finansowe, a także zrozumienie potrzeb nowoczesnego konsumenta preferującego rozwiązania „za jednym kliknięciem”. Przykładowo, jeden z liderów rynku, firma pożyczek online MoneyMan.pl, zgodnie z branżowymi trendami wydłużył niedawno okres kredytowania w ramach swojego flagowego produktu pożyczkowego do 61 dni, a czas potrzebny na przetworzenie wniosku - dzięki wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych – może osiągnąć nawet kilka minut!

Wiarygodność sektora pozabankowego rośnie z miesiąca na miesiąc. Restrykcyjne ustawodawstwo niejako „wymusza” stosowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa, co przekłada się na jakość oferowanych usług pożyczkowych, przede wszystkim takich, jak pożyczki online.  Wady wskazywane w początkach rozwoju instytucji pozabankowych - m. in. niskie limity kredytowe i krótkie okresy kredytowania, luki w systemach bezpieczeństwa czy niedokładna analiza zdolności kredytowej konsumentów - już od dawna nie stanowią problemu. Ścisła współpraca z UOKiK instytucji pozabankowych, a także ustawa antylichwiarska, która weszła w życie w marcu 2016 roku przyczyniły się do znaczącego obniżenia kosztów tzw. „chwilówek”.  Obecnie koszt pożyczki nie może przekroczyć 25% pożyczonej sumy i być wyższy niż 30% w skali roku. Pożyczki pozabankowe są rozwiązaniem bezpiecznym, wygodnym i szybkim - pieniądze dostępne są praktycznie „od ręki”. Firmy pożyczkowe stawiają przede wszystkim na rozwój technologii usprawniających pożyczanie pieniędzy w internecie i doskonalenie kanałów dystrybucyjnych. Rynek pożyczek online, eliminujący bezpośredni kontakt z doradcą pożyczkowym rozwija się coraz szybciej.

Zdalne uzyskanie środków finansowych nigdy nie było równie proste, jak teraz! A branża jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Minimum formalności, ekspresowa decyzja kredytowa, dostępność usług online - to najważniejsze, i nie jedyne, zalety pożyczek pozabankowych! 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
portfel24 Napisz wiadomość
2 lat temu
hej Napisz wiadomość
2 lat temu