Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Animalsi » Pozytywne reakcje po wystawie psów

Pozytywne reakcje po wystawie psów

    A A A Drukuj
                                  
2011-02-21 17:55

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych odbyła się w Rzeszowie już po raz czwarty. Po raz kolejny okazała się sporym sukcesem.

IV Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych w Rzeszowie odwiedziło w sumie ponad 5 tys. osób. To – zdaniem organizatorów imprezy – dowód na spore zainteresowanie takimi wystawami. Do Rzeszowa zjechali się przecież wystawcy z całego kraju oraz 17 innych państw!

W trakcie wystawy nie zabrakło rywalizacji psiaków, które startowały w kilku konkurencjach. Główną nagrodę otrzymał warszawski piesek rasy pony (Pomeranian) – był zdaniem jury najpiękniejszy. Jego właścicielka długo opowiadała o tym, jak dba o swojego psa, ile pracy kosztuje taki wygląd pupila oraz że jeździ z nim na wiele wystaw w Polsce.

Najpiękniejszym psiakiem w okręgu rzeszowskim okazała się natomiast Aura (rasa alpejski gończy). Pies był na tego typu wystawie po raz pierwszy. Na co dzień jest natomiast wykorzystywany do polowań.

Psy były oceniane na 18 ringach eksterieru przez sędziów zaproszonych z całej Polski, a także z Hiszpanii, Rosji, Rumunii, Słowenii, Czech, Białorusi, Ukrainy, Gruzji. Odbyły się także pokazy: tor przeszkód agility, taniec i zabawy z psem, frisbee, flyball oraz finał konkursu Młody Prezenter. Również STORAT zaprezentował psa ratownika.

Dla właścicieli czworonogów piękne puchary ufundował Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Równie cenne nagrody i puchary dla najpiękniejszych psów wystawy ufundował Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta.Wystawa zorganizowana pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Prezydenta Miasta Rzeszowa. Główny sponsor wystawy - firma HAPPY DOG. 
 
 

Artykuł dodał:
hejowiec Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.