Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Kobieta » Prezent urodzinowy - coroczny kłopot

Prezent urodzinowy - coroczny kłopot

    A A A Drukuj
                                  
2015-09-02 10:35

Wielkimi krokami zbliżają się urodziny mojej przyjaciółki. Choć może wielkimi to za dużo powiedziane, bo do nich jeszcze cały miesiąc. Ja jednak już zaczynam czuć tę okropną presję- co mam jej kupić?

Znamy się już ładnych parę lat, więc wiem, jakie ma zainteresowania, co lubi, jaki ma styl, a jednak mimo to rok w rok mam ten sam dylemat. Zwykle udaje mi się coś kupić na ostatnią chwilę, a moja przyjaciółka i tak zawsze się cieszy z tego co dostanie lub ewentualnie bardzo dobrze gra zadowolenie. Ja jednak w każde jej urodziny nie do końca jestem przekonana, że dałam jej coś trafionego w dziesiątkę.

Oczywiście ona powtarza jak mantrę "Nic mi nie kupuj, najważniejsze, żebyś przyszła na szampana", ale nie wyobrażam przyjść z pustymi rękami na jakąkolwiek imprezę, a tym bardziej bez prezentu na imprezę urodzinową. Poza tym, te słowa, że nie prezent jest ważny, a obecność, to tylko taki wyświechtany frazes, sama często tak mówię, ale przyznajcie sami, kiedy ktoś weźmie sobie do serca takie słowa i faktycznie nie obdaruje niczym solenizanta, to naprawdę nie znam osoby, która nie poczułaby choć najmniejszego zawodu. Przecież urodziny są raz w roku i każdy chce czuć się w tym dniu wyjątkowy, najważniejszy, a prezent ma być ukoronowaniem tego dnia.

Nie mam pojęcia, dlaczego tak trudno wybrać podarunek przyjaciółce. Łatwiej jest sprawić niespodziankę na przykład rodzicom, bo tata ucieszy się z butelki dobrego alkoholu, a mama z egzotycznej roślinki doniczkowej, którą postawi na parapecie. Ba, nawet z wyborem prezentu dla mojego chłopaka nie mam problemu, bo dla niego wystarczającym prezentem jest to, że kupię sobie nowy komplet bielizny i pozwolę mu go z siebie zdjąć zaraz po urodzinowym torcie ;) A przyjaciółka to jednak wymagająca bestia... Na przykład w zeszłym roku kupiłam jej bluzkę, ładną, w jej ulubionym kolorze i drogą- nie chciałam wyjść na sknerę. Widujemy się praktycznie codziennie, a widziałam na niej tę bluzeczkę chyba dwukrotnie. Wiadomo zatem, że prezent nietrafiony i pewnie leży gdzieś w szafie.

Zastanawiałam się także nad torebką, plądrowałam sklepy, internet, widziałam świetne torby listonoszki, inne piękne, eleganckie, rozmaite fasony, wzory. Tylko że z moją kochaną przyjaciółką problem jest taki: torebek ma chyba z dziesięć i wszystkie to kuferki, innych modeli ona nie uznaje i jest w nich tak zakochana, że jestem pewna, iż wkrótce wyda książkę pod tytułem "Moja torebka kuferek" albo "Kuferek pełen niespodzianek", o zgrozo, ani mi się śni powiększać jej kolekcji o kolejny kuferek! Torby zatem odpadają. Bielizny też nie kupię, bo pod ubranie jej nie zaglądam i nie wiem, co lubi, czy koronki, czy bawełnę, czy satynę, a jak zapytam to przecież od razu się domyśli i z niespodzianki nici. Ech, dobra, idźmy dalej. Kosmetyki odpadają, mówiła mi kiedyś, że zamawia je gdzieś, że w sklepach takich nie ma, więc nie będę się jej w kosmetyki wtrącać.

Może zatem hobby. Kaśka lubi czytać, uwielbia wręcz, chociaż przerzuciła się na e-booki i do zwykłej książki wołem jej nie zaciągniesz. Kolekcjonowanie czegokolwiek to nie jest jej bajka, a szkoda, bo z kolekcjami jest tak, że w zasadzie czego nie kupisz (oczywiście w temacie), to i tak będzie wielka radość, przykładem mogę być ja- dawno, dawno temu namiętnie gromadziłam kaktusy, małe, duże, takie i owakie, więc jakiegokolwiek kaktusa bym nie dostała, cieszyłam się jak dziecko. Z ubraniami, po wpadce z bluzką, nie będę już ryzykowała.

W dalszym ciągu nie mam zielonego pojęcia, co mogłabym kupić. Chociaż po głowie kołacze mi się jedna myśl. Powrócę do słów, które zawsze powtarza moja przyjaciółka- "Nic mi nie kupuj...". To chyba będzie najlepsze rozwiązanie, nie kupię jej nic! Ale dam jej coś od siebie, wykonam coś dla niej samodzielnie. Przecież tak się mawia, że najlepszy prezent to coś, co zrobimy sami, w co włożymy całe serce, myśli, wysiłek. Ten pomysł coraz bardziej mi się podoba, a przede wszystkim ja chyba wreszcie będę w pełni zadowolona z mojego podarunku, bo docenię swój własny trud, jaki włożyłam w jego przygotowanie.

  
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
3 lat temu