Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Rzeszów » Próbowali wyłudzić sprzęt na raty. Grozi im do 8 lat

Próbowali wyłudzić sprzęt na raty. Grozi im do 8 lat

    A A A Drukuj
                                  
2014-01-28 10:55

32-latek z Dębicy i 24-latek z Żyrakowa próbowali wyłudzić sprzęt elektroniczny i AGD na raty. Chcąc uzyskać kredyty mężczyźni składali nieprawdziwe oświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu.

Informację o nieuczciwych klientach uzyskali policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Mężczyźni niezależnie od siebie ubiegali się o kredyt na zakupy ratalne sprzętu elektronicznego i AGD. W tym celu, w sobotę składając wnioski kredytowe podali ustnie nieprawdziwe oświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu. Gdy ich wnioski były rozpatrywane negatywnie, składali kolejne do innego banku. Do wyłudzenia jednak nie doszło, gdyż oszustów zatrzymali policjanci już następnego dnia gdy ponownie pojawili się w sklepie po decyzję kredytową.
 
Działając w ten sposób 32-letni mieszkaniec Dębicy, który jak ustalili policjanci jest bezrobotny,  zamierzał wyłudzić kredyty o wartości kilkunastu tys. złotych. Drugi działał w podobny sposób. Jednak składając nieprawdziwe oświadczenia posłużył się cudzymi danymi osobowymi i cudzym dowodem osobistym. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili jego tożsamość. Okazał się nim 24-latek z Żyrakowa. Obydwaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.
 
Policjanci przedstawią im zarzuty oszustwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. 24-latek odpowie dodatkowo za posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości. W sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające.

(Źródło: KMP Rzeszów) 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.