Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Koncerty » Queen Symfonicznie. 14 kwietnia w Filharmonii ...

Queen Symfonicznie. 14 kwietnia w Filharmonii Podkarpackiej

    A A A Drukuj
                                  
2013-03-11 12:03

Nie słabnie zainteresowanie projektem Queen Symfonicznie - 3 marca br., muzycy: Alla Vienna i chór Vivid Singers z repertuarem Queen wystąpili w Szczecinie. Bilety rozeszły się już na początku lutego!

Mijający rok to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie – blisko 9000 widzów na 11 koncertach w całej Polsce. Rok 2012 - muzycy, chór oraz wcielający się w rolę Freddiego Mercury’ego Mariusz Ostrowski, zakończyli pod koniec listopada wyprzedanym występem w Lublinie w Centrum Kongresowym AR. Tegoroczną trasę zaczęli od Szczecina, gdzie 3 marca wystąpili w Operze Na Zamku.

Następny przystanek to RZESZÓW - Filharmonia Podkarpacka (ul. Chopina 30)

Wstęp: 17:00 Start:18:00
Bilety przedsprzedaż 80zł, w dniu koncertu 90zł

Bilety dostępne w:
- Kasa Filharmonii (ul.Chopina 30)
- Kino Zorza (ul.3-go Maja 28)
- Biuro Epsilon (ul.Cicha 4)
- www.ticketpro.pl
- zamówienia grupowe: tel 790261659

"Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie" w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i Mariusza Ostrowskiego to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 19-osobowego chóru. Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada 2011 - muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju. W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu - od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór "Let Me Live" z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia. Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła... A na deser, po "Bohemian Rhapsody" (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie - cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam... Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory "We Will Rock You" oraz "We Are The Champions". 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
5 lat temu