Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Domowe finanse » Ranking ofert lokat bankowych – gdzie opłaca się ...

Ranking ofert lokat bankowych – gdzie opłaca się otworzyć lokatę?

    A A A Drukuj
                                  
2015-10-26 08:32

W ostatnim czasie nastąpił wysyp promocyjnych ofert lokat bankowych. Na rynku pojawiło się kilka propozycji, które są bardzo dogodne z perspektywy osób poszukujących ofert bezpiecznych form oszczędzania.

Pomimo spadającego oprocentowania i dzięki deflacji, lokaty w ujęciu realnym dają całkiem nieźle zarobić. Warto przyjrzeć się dokładnie najlepszych ofertom lokat. Poniżej opis najlepiej oprocentowanych depozytów dostępnych aktualnie w polskich bankach.

Na rynku najlepsze oprocentowanie oferują Idea Bank oraz Bank Smart.

Pierwsza lokata jest zakładana na okres 3 miesięcy. Oprocentowanie wynosi 4% w skali roku. Bank nie zobowiązuje do zakładania rachunku osobistego. Limit kwoty jaką można zdeponować na lokacie wynosi 10 tys. zł. Jeden klient może założyć jedną lokatę. Można tego dokonać za pośrednictwem Internetu.

Identyczne oprocentowanie oferuje Bank Smart. W tym przypadku, termin zapadalności wynosi jednak 1 miesiąc. Oferta jest skierowana tylko do nowych klientów. Lokata jest otwierana razem z darmowych rachunkiem osobistym. Depozyt może wynieść od 1 tys. zł do 10 tys. zł. Jest dostępny przez Internet.

Równie ciekawą ofertą na rynku może pochwalić się Getin Bank. Depozyt w tym banku jest oprocentowany na 3,5% w skali roku. Termin zapadalności wynosi 2 miesiące. Kapitalizacja odsetek odbywa się na koniec terminu zapadalności. Z oferty mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci. Jedna osoba może otworzyć jeden depozyt. Na lokacie można zdeponować od 500 zł do 10 tys. zł.

Spośród najlepszych lokat online, które zapewniają oprocentowanie powyżej 3% należy wymienić ofertę BGŻ Optima. Lokata Bezkarna gwarantuje oprocentowanie na poziomie 3,2% w skali roku. Jest otwierana na okres 3 miesięcy. Na lokatę można maksymalnie wpłacić 100 tys. zł. Dużym plusem tej oferty jest możliwość wycofania środków wraz z odsetkami przed upływem terminu zapadalności. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
3 lat temu