Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Koncerty » Recital Mirosława Kultyszewa

Recital Mirosława Kultyszewa

    A A A Drukuj
                                  
2011-02-04 09:28

W sobotę 5 lutego w Rzeszowie.

Filharmonia Podkarpacka zaprasza na kolejny koncert muzyki muzyki poważnej. Odbędzie się on już w sobotę 5 lutego o godz. 19.00.

W PROGRAMIE:

F.Chopin - Barkarola Fis-dur op. 60
Mazurek c-moll op. 30 nr 1
Mazurek h-moll op. 30 nr 2
Mazurek Des-dur op. 30 nr 3
Mazurek cis-mol op. 30 nr 4
Nokturn cis-moll op. 27 nr 1
Nokturn As-Dur op. 32
Ballada f-moll op. 52
Polonez fantazja As-dur op. 61
Sonata h-moll op. 56Miroslav Kultyshev jest absolwentem klasy Alexandra Sandlera w Konserwatorium w Sankt Petersburgu. Obecnie odbywa studia podyplomowe w tej uczelni. W 2007 roku został zwycięzcą XIII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. W 2010 został finalistą i otrzymał wyróżnienie XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie. Bezpośrednio po Konkursie odbył miesięczne tournee po Japonii, Korei i Taiwanie.

Brał udział w licznych międzynarodowych festiwalach muzycznych w Rosji, Niemczech, na Elbie, w Chorwacji, Finlandii, a także w Polsce w Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju.
Występował w słynnych salach koncertowych, m.in. Grosser Saal wiedeńskiego Musikverein, Mozarteum w Salzburgu, Concertgebouw w Amstertamie, Suntory Hall w Tokio, Lincoln Center w Nowym Jorku. Jako solista koncertował z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych pod batutami znanych dyrygentów: Valerego Gergieva, Vladimira Ashkenazy'ego, Alexandra Dmitrieva i wielu innych.

Cena biletów:
20 - normalny, 10 - ulgowy
  
 
 

Artykuł dodał:
miasto_rze Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
7 lat temu