Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Rzeszów » Zatrzymano fałszywego siostrzeńca

Zatrzymano fałszywego siostrzeńca

    A A A Drukuj
                                  
2010-08-20 12:08, ostatnia aktualizacja 8 lat temu

Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności

Oszust, który metodą "metodą na wnuczka" oszukał mieszkankę, a próbował oszukać mieszkańca Rzeszowa, został zatrzymany przez Policję w Rzeszowie. - Kobieta straciła 28 tysięcy złotych, mężczyzna zorientował się, że dzwoni do niego oszust. Policja ustala jego wspólników. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności - informuje rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podkom. Paweł Międlar.

- Te zdarzenia rozegrały się w środę po godzinie 15 na osiedlu Piastów w Rzeszowie. Mieszkaniec jednego z bloków odebrał telefon w swoim mieszkaniu. Dzwonił młody mężczyzna, powiedział, że jest siostrzeńcem adresata połączenia i poprosił o pożyczkę - wyjaśnia rzecznik KWP.

Mężczyzna, który odebrał telefon, zorientował się, że ktoś próbuje go oszukać, ale rozmowy nie przerwał. - Poinformował, że ma w domu tylko 5 tysięcy złotych i chętnie te pieniądze pożyczy. Dzwoniący przeprosił wówczas, że sam gotówki odebrać nie może, bo jest poza Rzeszowem, ale przyśle znajomego - opisuje dalej podkom. Międlar.

Rzeszowianin poinformował Policję. - Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Rzeszowie pojawili się w pobliżu, przygotowali zasadzkę. Około godziny 15.40 telefon w mieszkaniu zadzwonił znowu. "Siostrzeniec" mówił, że jego znajomy czeka pod blokiem. Mężczyzna wyszedł na zewnątrz, podszedł do nieznajomego. W tej samej chwili policjanci zatrzymali oszusta - wyjaśnia rzecznik.

Okazało się, że sprawcą jest 20-letni Arkadiusz K., nie posiadający stałego adresu zamieszkania. - Policjanci ustalili, że 19 lipca br. wyłudził od mieszkanki jednego z bloków przy ul. Sportowej 28 tysięcy złotych. Kobieta zgodziła się przekazać pieniądze po telefonie od kobiety, która przedstawiała się jak jej bratanica - dodaje podkom. Paweł Międlar.

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukuje wspólników zatrzymanego.

mr 
 
 

Artykuł dodał:
miasto_rze Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
jobforme Napisz wiadomość
3 miesiace temu
ambasadorski Napisz wiadomość
1 rok temu
apows Napisz wiadomość
2 lat temu
cat Napisz wiadomość
6 lat temu
hej Napisz wiadomość
8 lat temu