Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Rzeszów » Resovia kupi od miasta lodowisko za 1 proc. wartości

Resovia kupi od miasta lodowisko za 1 proc. wartości

    A A A Drukuj
                                  
2013-04-03 13:11

8 tys. zł – tyle zapłaci klub CWKS Resovia za lodowisko i przylegające do niego budynki. Rzeszowscy radni zgodzili się na udzielenie klubowi 99 proc. bonifikaty.

Na terenach w pobliżu stadionu Resovii, pomiędzy al. Witosa a ul. Wyspiańskiego ma powstać centrum handlowe z lodowiskiem, skateparkiem, torem rolkowym i ścianką wspinaczkową. Inwestycję zrealizuje prywatny przedsiębiorca, a tereny pod budowę wniesie klub CWKS Resovia.

Klub umówił się z miastem, że brakujące 1,7 ha terenów (1,3 ha jest już w posiadaniu inwestora) odkupi za 6,2 mln zł w systemie ratalnym. Pierwsza rata wyniesie 25 proc. wartości gruntów, a pozostałe klub będzie spłacał przez 99 lat, przelewając na miejskie konto rokrocznie po 180 tys. zł.

Resovia zainteresowana jest samym terenem. Ale na działce znajduje się lodowisko i jego budynki, które rzeczoznawca wycenił na 800 tys. zł. Za nie też klub musiałby zapłacić. Dlatego zarząd wystąpił do rady miasta z prośbą o bonifikatę. Koronnym argumentem było to, że lodowisko i tak będzie musiało być zburzone, a nowe powstanie w centrum Res-Vita.

Na ostatniej sesji radni udzielili klubowi 99 proc. bonifikaty. Oznacza to, że zamiast 800 tys. zł za lodowisko klub zapłaci tylko 8 tys. zł. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.