Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Piłka nożna » Resovia Rzeszów bez licencji na II ligę piłkarską!

Resovia Rzeszów bez licencji na II ligę piłkarską!

    A A A Drukuj
                                  
2013-06-27 18:53

W Polskim Związku Piłki Nożnej zapadła dzisiaj ostateczna decyzja o nieprzyznaniu Resovii Rzeszów prawa gry w II lidze piłkarskiej.

Resovia, która w minionym sezonie zajęła czwarte miejsce w rozgrywkach II ligi, w nowym sezonie będzie mogła grać najwyżej w III lidze. Nie otrzymała licencji na grę w II lidze ze względu na zaległości wobec ZUS.

Działacze klubu z Rzeszowa utrzymywali, że zaległości spłacą a decydujący o sprawie działacze PZPN mogli źle zrozumieć wyjaśnienia Resovii. Prezes klubu negocjował w tej sprawie w Warszawie, złożył wniosek o ponowne rozpatrzenie wniosku licencyjnego Resovii, ale do tego nie doszło. W podobnej sytuacji znalazła się Unia Tarnów.

Komisja Odwoławcza ds. licencji Klubowych PZPN w dniu dzisiejszym odpowiedziała na wnioski klubów Resovia Rzeszów oraz Unia Tarnów o ponowne rozpatrzenie sprawy dotyczącej Uchwały Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 18 czerwca 2013 roku, utrzymującej w mocy Uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych o nie przyznaniu obu Klubom licencji na grę w rozgrywkach II ligi w sezonie 2013/2014. Komisja Odwoławcza ds. licencji Klubowych uznała, że decyzja była prawidłowa i jest ostateczna, kończy tryb wewnątrzzwiązkowego postępowania licencyjnego.

Dzisiaj też Komisja Licencyjna PZPN przyznała licencję na grę w II lidze Stali Mielec, Olimpii Zambrów, Limanovii Limanowa i Legionovii Legionowo. O grę w drugiej lidze nie starała się natomiast Polonia Warszawa wyrzucona z ekstraklasy za długi.

Skutkiem tych wszystkich decyzji jest utrzymanie się w II lidze piłkarskiej Siarki Tarnobrzeg.

hm 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
szymon2392 Napisz wiadomość
4 lat temu
hej Napisz wiadomość
5 lat temu
vvportero Napisz wiadomość
5 lat temu
cytacik Napisz wiadomość
5 lat temu