Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Edukacja » Rozpoczęły się zapisy do Rzeszowskiej Akademii ...

Rozpoczęły się zapisy do Rzeszowskiej Akademii Inspiracji

    A A A Drukuj
                                  
2014-03-04 05:50

W bezpłatnych warsztatach rozwijających m.in. pasje naukowe, kreatywne i logiczne myślenie może wziąć udział do 150 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Rzeszowa i okolic.

Już 22 marca rozpoczną się zajęcia w ramach nowego, edukacyjnego programu działającego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Kursy Rzeszowskiej Akademii Inspiracji, bo tak nazywa się ten program, przeznaczone są dla dzieci i młodzieży na trzech poziomach kształcenia: szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Warsztaty są bezpłatne dzięki wsparciu Banku Zachodniego WBK i Santander Universidades – decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona (w semestrze letnim będą 72 miejsca).
 
– Głównym celem projektu jest pomoc dzieciom i młodzieży w rozwoju najistotniejszych kompetencji społecznych np. umiejętności pracy w grupie, kreatywnego i logicznego myślenia, twórczego podejścia do problemów – wyjaśnia dr Andrzej Rozmus, Prorektor ds. Nauczania WSIiZ, pomysłodawca RAI. Dr Rozmus zapewnia, że wszystkie programy opracowane zostały z uwzględnieniem umiejętności, potrzeb i poziomu rozwoju dzieci i młodych ludzi w każdej grupie wiekowej.
 
Obecnie trwa nabór do II edycji kursów Rzeszowskiej Akademii Inspiracji. Przewidziane jest utworzenie sześciu 12-osobowych grup, po jednej w każdym z 6 rzetelnie przygotowanych programów kształcenia, wśród których znalazły się kompetencje twórczego czy analitycznego myślenia, rozwoju inicjatywności, postaw obywatelskich i pasji naukowych dzieci.
 
Najmocniejszym punktem oferty akademii są zajęcia prowadzone w dobrze wyposażonych salach dydaktycznych i laboratoriach specjalistycznych WSIiZ. – Niezwykle cenna jest kadra RAI złożona z praktyków, którzy mają duże doświadczenie w pracy z młodymi ludźmi – podkreśla dr Anna Martens, Dyrektor RAI. – Dodatkowo, nad każdą grupą kursantów opiekę sprawuje koordynator, który dba o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci i młodzieży. Wszystkie zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej, w małych grupach, nie ma wykładów. – Kładziemy nacisk na interakcję, aktywny udział uczestników w tworzeniu rzeczywistości kursów – zapewnia dr Martens.
 
Spotkania grup II edycji RAI, które będą odbywały się od marca do czerwca, zaplanowano na sobotnie przedpołudnia (9:30 - 13:00).
 
Patronat nad Rzeszowską Akademią Inspiracji objął Prezydent Miasta Rzeszowa, Tadeusz Ferenc. Technologiczny patronat nad przedsięwzięciem objęła rzeszowska firma „Ideo”, a patronat merytoryczny „Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji”. Udział dzieci w zajęciach finansowany jest z programu stypendialnego fundowanego przez Bank Zachodni WBK i Santander Universidades.

JAK I KIEDY ZAPISAĆ DZIECKO NA KURSY RAI?

Rekrutacja trwa do 15 marca lub do wyczerpania miejsc. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres: kontakt@rai.edu.pl. Należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz wybrany program, telefon kontaktowy i adres e-mail do prawnego opiekuna, zapisującego kursanta na zajęcia RAI.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, dla których zabraknie miejsc, przyjmowane są na listę rezerwową do rekrutacji na wrzesień 2014, kiedy  zaplanowano kolejną edycję RAI.

JAKIE KURSY OFERUJE RAI?

Rzeszowska Akademia Inspiracji proponuje warsztaty w 6 głównych programach. Należą do nich:

•         rozwój twórczego myślenia (szkoła podstawowa, klasy 1-3),
•         rozwój pasji naukowych i odkrywczych (szkoła podstawowa, klasy 4-6)
Programy uzupełnione są modułem: „Nauki ścisłe są super!” czyli matematyka inaczej;
•         rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich,
•         rozwój potencjału osobistego (dla poziomu szkoły gimnazjalnej, z modułem dodatkowym: podstawy krytycznego myślenia);
•         rozwój inicjatywności i przedsiębiorczości,
•         rozwój analitycznego myślenia (dla młodzieży ponadgimnazjalnej, z modułem: trening umiejętności liderskich).
 
Każdy Program to 40 godzin zajęć dydaktycznych. Każdy Uczestnik otrzyma również bezpłatne materiały dydaktyczne.
 
Więcej informacji o poszczególnych programach Rzeszowskiej Akademii Inspiracji można znaleźć na stronie projektu: http://rai.edu.pl/index.php 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.