Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Inwestycje » Rzeszowski stadion z nową trybuną otwarty!

Rzeszowski stadion z nową trybuną otwarty!

    A A A Drukuj
                                  
2012-05-07 01:08, ostatnia aktualizacja 6 lat temu

Tłumy zwiedzały nową trybunę, prezydent z marszałkiem zapowiadali kolejne. W weekend odnowiony stadion miejski został oddany mieszkańcom.

42 miliony pochłonęła rozbudowa stadionu miejskiego Stal w Rzeszowie. Powstała przede wszystkim nowoczesna, wysoka, piętrowa trybuna wschodnia. Po rozbiórce zbudowanych w latach 70-tych podobnych trybun stadionu Stali w Mielcu, które nie spełniały już współczesnych wymogów bezpieczeństwa, to jedyna taka konstrukcja w południowo – wschodniej Polsce. Dodatkowo zadaszona. Wyremontowana została również stara trybuna zlokalizowana na nasypie.

Roboty trwały 10 miesięcy, weekend 5 – 6 maja 2012 wpisze się do historii Rzeszowa jako moment otwarcia odnowionego stadionu. Kulminacja programu otwarcia miała miejsce w niedzielny wieczór. Deszcz sprawił, że nieudało się rozegrać zaplanowanego meczu żużlowego, ale i tak stadion odwiedziło co najmniej kilka tysięcy rzeszowian. O 19:30 przyszedł czas na oficjalne otwarcie. Prezydent Tadeusz Ferenc wraz z Marszałkiem Mirosławem Karapytą otwarcie deklarowali, że to nie koniec rozbudowy stadionu, że marzenie o wybudowaniu nowych trybun ze wszystkich stron żużlowego toru ma być urzeczywistnione do 2020 roku.

Później można było obiekt poświęcić – dokonał tego biskup Kazimierz Górny – i uroczyście przeciąć symboliczną wstęgę. – To otwarcie nowego stadionu dla wszystkich mieszkańców – usłyszeli zebrani przed estradą i na trybunach.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Wieczorem stadionowi goście bawili się na koncercie Maryli Rodowicz.

Więcej informacji wkrótce.

PC 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
6 lat temu
hej Napisz wiadomość
6 lat temu