Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Podkarpacie » Seryjny złodziej paliwa zatrzymany

Seryjny złodziej paliwa zatrzymany

    A A A Drukuj
                                  
2014-01-17 13:29

Policjanci z komisariatu w Brzostku zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa. 39-latek wielokrotnie okradał stacje paliw na terenie kilku województw. Okazało się także, że kradł nie tylko paliwo. Mężczyźnie grozi do 5 lat.

W środę podczas patrolu miejscowości Brzostek, policjanci zauważyli pojazd marki Smart. Wzbudziło to ich podejrzenia, ponieważ jakiś czas temu na terenie powiatu dębickiego dochodziło do kradzieży paliwa, których sprawca poruszał się właśnie smartem. Kierujący pojazdem na widok radiowozu zaczął uciekać.
 
Po pościgu brzosteccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego dębickiej komendy zatrzymali pojazd w Jaworzu Górnym. Kierowcą smarta okazał się 39-letni mieszkaniec Śląska. Zatrzymany mężczyzna przewieziony został do Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.
 
Policjanci wydziału d/w z przestępczością p-ko mieniu ustalili, że zatrzymany ma na swoim koncie kilkadziesiąt kradzieży paliwa na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego oraz śląskiego. Zawsze przed kradzieżami paliwa kradł tablice rejestracyjne z innych pojazdów.
 
Prowadzone czynności ujawniły kolejne kradzieże, których dopuścił się 39-latek. Funkcjonariusze ustalili, że okradał również sklepy z elektronarzędziami. Miał dokonać około 30 takich kradzieży. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
 
Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

(Źródło: KPP Dębica) 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.