Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Felietony, listy, opinie » Sport.pl pyta: Tour de Pologne czy Tour de Balon? WIDEO

Sport.pl pyta: Tour de Pologne czy Tour de Balon? WIDEO

    A A A Drukuj
                                  
2014-08-06 18:35, ostatnia aktualizacja 4 lat temu
FOT. Screen z Youtube

Na trasie trzeciego etapu Tour de Pologne, tuż przed metą ulokowaną w Rzeszowie prawie nie doszło do katastrofy. O mały włos a rozpędzony peleton wpadłby na balon reklamowy, który przewrócił się na jezdnię.

„Sam nie wiem, czy ta sflaczała, przewrócona na trasie brama reklamowa i balon bardziej mnie powinny żenować i oburzać, czy raczej cieszyć. Cieszyć, że może ktoś coś w końcu z tym zrobi, bo to jakaś parodia, żeby przy trasie więcej było balonów niż kibiców” – pisze jeden z czytelników serwisu Sport.pl.

I rzeczywiście: finalne kilometry, peleton pędzący  60 km/h i wielki balon tarasujący trasę przejazdu. Ekipa usuwa go spod rowerowych kół w ostatniej chwili, dosłownie na kilka sekund przed peletonem. Było niebezpiecznie, mogło zakończyć się potężną kraksą. – Katastrofa – słyszymy z ust komentatora.

Czytelnicy serwisu ochrzcili wyścig prześmiewczo „Tour de Balon”, a dziennikarze serwisu zwrócili się z pytaniem do Czesława Langa, dyrektora generalnego Tour de Pologne UCI World Tour. Usłyszeli, że przy balonach reklamowych czuwa ekipa techniczna, a same balony wyznaczają kolarzom trasę. A skoro balon został usunięty na czas, o skandalu nie może być mowy.

Pytanie czy tak duża liczba reklam – balonów, banerów, taśm – jest niezbędna. Oprócz oczywiście nadrzędnej kwestii bezpieczeństwa, pozostaje kwestia paraliżu komunikacyjnego. Na przykładzie Rzeszowa: kolarze w stolicy Podkarpacia zawitali około godziny 18. Część ulic była zamknięta już od godz. 5 – bo – oprócz montażu zabezpieczeń – trzeba było zainstalować balony, udekorować barierki, zakleić wszystko reklamami. III etap Tour de Pologne zakończył się około godz. 19 – zabezpieczenia i reklamy usuwano do godz. 23. Może należałoby wyznaczyć jakiś limit sponsorom? 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
4 lat temu
hej Napisz wiadomość
4 lat temu