Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Rzeszów » Sprawca rozboju szybko ujęty

Sprawca rozboju szybko ujęty

    A A A Drukuj
                                  
2017-07-20 12:05

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował przypadkowego przechodnia. Napastnik uderzył go w głowę i leżącemu wyrwał plecak. Szybko podjęte poszukiwania doprowadziły do zatrzymania podejrzanego kilka ulic dalej.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem przy ulicy Piłsudskiego. Około godziny 21 na rogu ulicy Asnyka i Piłsudskiego nieznany mężczyzna zaatakował przypadkowego przechodnia. Napastnik od tyłu uderzył go w głowę. W wyniku uderzenia pokrzywdzony przewrócił się i stracił świadomość. Gdy się ocknął, sprawca przytrzymując go kolanem przeszukiwał mu kieszenie. Mężczyźnie udało się uwolnić, jednak napastnik wyrwał mu plecak i zbiegł w kierunku ulicy Grunwaldzkiej.

Pokrzywdzony zawiadomił policjantów. Okazało się, że mimo uderzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń i wspólnie z policjantami pojechał w kierunku, w którym zbiegł podejrzany. Po krótkich poszukiwaniach, w rejonie Placu Farnego policjanci zauważyli mężczyznę, który odpowiadał ustalonemu rysopisowi. Rozpoznał go również pokrzywdzony. Mężczyzna miał przy sobie skradziony plecak. 

W związku z tym 22-letni mieszkaniec gminy Boguchwała został zatrzymany w policyjnym areszcie. Był pijany, badanie wykazało u niego 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zebrane w sprawie materiały funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator przesłuchał 22-latka i przedstawił mu zarzut rozboju. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął również podejrzanego dozorem Policji. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
7 miesięcy temu