Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Rzeszów » Stal chce odebrać działkę Resovii. Prowokacja?

Stal chce odebrać działkę Resovii. Prowokacja?

    A A A Drukuj
                                  
2012-09-06 14:37

Stal Rzeszów chciałaby dostać od miasta działkę przy ul. Witosa, żeby móc wybudować tam lodowisko. Problem w tym, że te tereny od 2006 roku należą do Resovii.

Stal Rzeszów wystosowała pismo do prezydenta Tadeusza Ferenca i przewodniczącego rady miasta Andrzeja Deca o przekazanie w jej ręce - na wieczyste użytkowanie, w trybie bezprzetargowym - terenów przy ulicy Witosa. Zarząd Stali zapewnia, że w ciągu trzech lat wybuduje w tym miejscu kryte lodowisko z zapleczem gastronomiczno - handlowym, a jej jedynym pragnieniem jest reaktywacja hokeja w Rzeszowie.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że grunty, o których mowa w piśmie nie zostały przekazane w 2006 roku Resovii pod budowę Centrum Handlowo-Rozrywkowo-Sportowego Res – Vita. Minęło jednak sporo czasu a zapowiadanego obiektu, łącznie z krytym lodowiskiem nie widać. Tylko przy wjeździe stoi tablica z informacją, że teren należy do Resovii. Na to właśnie powołują się działacze Stali. Ich zdaniem Resovia miała dostatecznie dużo czasu, żeby zająć się dotrzymaniem obietnicy.

Dla kibiców Resovii, działania Stali to zwykła prowokacja. – Jeżeli obiekt Stali stanie w pobliżu stadionu burdy będą nieuniknione – zapewniają.

Prezydent Ferenc z umowy z Resovią się nie wycofuje, a Stali proponuje tereny przy Dąbrowskiego. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
6 lat temu