Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Piłka nożna » Stal do poprawki

Stal do poprawki

    A A A Drukuj
                                  
2016-09-04 11:25, ostatnia aktualizacja 2 lat temu

Nie wiedzie się Stali Mielec w tym sezonie. Zespół Janusza Białka w sześciu spotkaniach uzbierał zaledwie cztery oczka, na które złożyły się cztery remisy i dwie porażki.

Jeszcze tylko dwa kluby - MKS Kluczbork i outsider Znicz Pruszków - nie osiągnęły ani jednej wygranej. Grono niezbyt chlubne, ale jasno pokazujące największy problem mielczan.

Wśród dotychczasowych rywali nie brakuje ekip klasowych, które utrzymują się w ligowej czołówce, jak choćby Sandecja Nowy Sącz czy Wigry Suwałki, ale z drugiej strony Stal nie potrafił ograć wspomnianego zespołu z Kluczborka czy też bardzo słabo spisującego się Górnika Zabrze.

Szczególnie bolesna była porażka z Wigrami, która mocno nadwyrężyła bilans bramkowy. Porażka 0:6, nawet gdy jest odniesiona z liderem ligi, nie może być żadnym usprawiedliwieniem. Mielczanie byli gorsi w każdym aspekcie futbolowego rzemiosła i nie mieli żadnych szans na osiągnięcie korzystnego dla nich rezultatu. Jeśli rozpoczynając drugą połowę przy dwubramkowej stracie, mieli jeszcze nadzieję na odrobienie strat, to rywale skutecznie wybili im ten pomysł z głów. W 12 minut strzelili kolejne trzy gole (infografika via www.sporticos.com) i pozbawili Stal złudzeń.13 bramek straconych - to wynik najgorszy w całej lidze, chociaż w największej mierze złożyło się na nie wspomniane starcie z klubem z Suwałk. Nie najlepiej jest także, gdy spojrzymy na rubrykę z golami zdobytymi - 5. Gorsze są tylko trzy inne drużyny. Trener ma nie lada problem, ponieważ musi mierzyć się zarówno z negatywną grą w defensywie, jak i ataku, dlatego trudno znaleźć od razu złoty środek, który poprawiłby poziom w każdej formacji.

Czasu na to zbyt wiele nie ma. Już w najbliższej rundzie Stal zagra z sąsiadem w tabeli, Chrobrym Głogów, a później czekają ją trudniejsze potyczki z Chojniczanką oraz Stomilem Olsztyn. Dobre wejście w sezon jest bardzo ważne, pozwala ono na trzymanie dystansu i zajęcie odpowiedniego miejsca w walce o wypełnienie celów. W przypadku mielczan nadrzędnym jest uniknięcie spadku. By tak się jednak stało, drużyna musi przejść małą przemianę. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
2 lat temu