Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Wystawy » Stan Bigda, syn ziemi mieleckiej z wystawą w Wojewódzkim ...

Stan Bigda, syn ziemi mieleckiej z wystawą w Wojewódzkim Domu Kultury. Wernisaż już 30 stycznia

    A A A Drukuj
                                  
2014-01-29 15:08

Stan Bigda, syn ziemi mieleckiej z wystawą w Wojewódzkim Domu Kultury. Wernisaż już w czwartek 30 stycznia w Galerii WDK.


 

Stan Bigda, syn ziemi mieleckiej, w 2012 roku, po 23 latach pobytu w Londynie, wrócił do Polski. Najpierw prezentował swoje „Obrazy i rysunki” prezentował w Galerii Domu Kultury w Mielcu, teraz „Obrazy Podkarpacia” pokaże w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Wernisaż wystawy już w czwartek 30 stycznia o godz. 17 w Galerii WDK przy ul. Okrzei 7.

Bigda jest absolwentem wiśnickiego plastyka, wydziału malarstwa krakowskiej ASP oraz podyplomowego wydziału sztuki i projektowania w Instytucie Edukacji na Uniwersytecie Londyńskimi. Jest też laureatem nagrody za cykl prac malarskich na myślenickich Konfrontacjach Młodych Artystów Polski Południowej.

Prace swoje pokazywał m.in w Wiśniczu, Krakowie, Legnicy, na greckiej wyspach Paros i Santorini, oraz w Londynie. Tam w hallu wystawowym wydziału sztuki uniwersytetu londyńskiego jego instalacja “Ptaki,” zainspirowana filmem Hitchcocka , a skierowana przeciwko problemowi przemocy wśród młodzieży szkolnej, zyskała duży aplauz publiczności. Jego rysunki były opublikowane w kolorowym dodatku brytyjskiej „Mail on Sunday”.

Bigda po powrocie do Polski - w sierpniu 2012 roku - zaprezentował swoje „Obrazy i rysunki” w Galerii Domu Kultury w Mielcu. Czytaj więcej o wystawie w Mielcu

Wernisaż wystawy „Obraz Podkarpacia” Stana Bigdy odbędzie się w czwartek 30 stycznia br. o godzinie 17:00 w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Okrzei 7. Wystawa dostępna będzie do 5 lutego br.

ks 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
4 lat temu
hej Napisz wiadomość
4 lat temu