Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Zespoły » Sukcesy wokalne uczniów z Rzeszowa

Sukcesy wokalne uczniów z Rzeszowa

    A A A Drukuj
                                  
2011-11-16 15:39

Uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie reprezentowali Rzeszów oraz województwo podkarpackie podczas X Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji Legionowej i Żołnierskiej, który odbywał się w Warszawie 9 listopada.

Festiwal był zorganizowany przez Związek Piłsudczyków pod Patronatem Pani Karoliny Kaczorowskiej - Małżonki ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej Ryszarda Kaczorowskiego, odbywał się przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej, Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa i Centralnej Biblioteki Wojskowej.

W finale imprezy uczniowie CSW w Rzeszowie otrzymali liczne nagrody:
W dziedzinie śpiewu w kategorii wiekowej 15 - 19 lat:
I miejsce - Mariola Leń – pracująca pod kierunkiem Anny Czenczek, za utwór „Tango na głos i orkiestrę”
II miejsce - Klaudia Szydełko – z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pracująca pod kierunkiem Anny Czenczek, za utwór „Ojczyzno ma”
III miejsce - Mateusz Buż – ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW w Rzeszowie, pracujący pod kierunkiem Anny Czenczek, za utwór Jacka Kaczmarskiego „Stanął w ogniu nasz wielki dom”,


W dziedzinie recytacji w kategorii wiekowej 15 - 19 lat:
II miejsce - Wiktoria Flaumenhaft - ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW w Rzeszowie, pracująca pod kierunkiem Anny Czenczek, za utwór Anny Świrszczyńskiej „Żona mówi do męża”


W kategorii występów zespołów wokalnych w kategorii wiekowej 15-19:
I miejsce - Grupa Wokalne Centrum Sztuki Wokalnej Che Donna z Rzeszowa w składzie: Kinga Cieśla, Mariola Leń, Sylwia Kwarta, Katarzyna Dudzik, Luiza Ganczarska, Justyna Wołowiec pracująca pod kierunkiem Anny Czenczek, za utwór „Matko o Czarnej twarzy”.

Koncert Galowy Festiwalu odbędzie się 16 listopada w Centralnej Bibliotece Wojska Polskiego w Warszawie w Warszawie.

Ogólnopolski Konkurs Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej organizowany jest przez Związek Piłsudczyków od 2001 r. Głównym celem konkursu, rozwijającego wśród uczestników zdolności i pasje artystyczne, jest przypomnienie historii zmagań o Niepodległość Rzeczypospolitej oraz dziejów oręża polskiego widzianych przez pryzmat utworów literackich oraz pieśni i piosenek powstających w czasie walk o wolność w XIX i XX wieku, a także tych, które przez swą treść nawiązują do polskiego doświadczenia historycznego ostatnich dwóch stuleci. W jury konkursu zasiadają wybitni aktorzy scen warszawskich – m.in. Teatru Kwadrat i Teatru Polskiego oraz historycy – m.in. z Muzeum Powstania Warszawskiego. 
 
 

Artykuł dodał:
kaprallex Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
7 lat temu
cytacik Napisz wiadomość
7 lat temu
kaprallex Napisz wiadomość
7 lat temu