Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Aktywnie, ngos » Szlachetna Paczka rozpoczęła rekrutację ...

Szlachetna Paczka rozpoczęła rekrutację wolontariuszy

    A A A Drukuj
                                  
2014-09-26 06:29, ostatnia aktualizacja 4 lat temu

Jeśli lubisz pomagać i masz ukończone 18 lat zgłoś się do Szlachetnej Paczki i dołącz do drużyny SuperW. Rekrutacja potrwa do 20 października.

Aby znaleźć prawdziwą biedę nie wystarczy dobra wola. Niezbędni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 10 tys. Wolontariusz Paczki dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami.

- Sami odnajdujemy potrzebujących w swoim mieście, przychodzimy do ich domów, pytamy o biedę.
W pojedynkę nie dam rady zmienić świata, ale razem z innymi SuperW wiem, że mi się to uda - opowiada Ania – wolontariuszka z Krakowa.

- Wolontariat w Paczce jest powołaniem do służby dla innych ludzi, do przekraczania siebie dla innych, żeby zmienić świat – mówi ksiądz Jacek Wiosna Stryczek, pomysłodawca Szlachetnej Paczki.

Tylko w 2013 roku Szlachetna Paczka dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W XIII edycji Paczka zjednoczyła prawie 700 tys. osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Dla proc. wolontariuszy udział w Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu.

Gotowy do służby? Zgłoś się na www.superw.pl

 Rekrutacja potrwa do 20 października 2014. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
4 lat temu