Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Wystawy » Sztuka Wiatrów – wernisaż wystawy malarstwa i rysunku ...

Sztuka Wiatrów – wernisaż wystawy malarstwa i rysunku 6 października

    A A A Drukuj
                                  
2016-10-03 15:50

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wernisaż twórczości Marka Wiatra – śpiewaka i malarza oraz jego syna, Tomasza Wiatra – lekarza urologa i pasjonata rysunku „Sztuka Wiatrów”.

Wernisaż odbędzie się 6 października 2016 r. o godz. 18.00 w Wypożyczalni Muzycznej, przy ul. Żeromskiego 2.

W programie: koncert pieśni włoskich w wykonaniu Marka Wiatra oraz recital akordeonowy Antoniego Tełewiaka.

Wstęp wolny!


Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Spotkania pod znakiem Pegaza” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja literatury i czytelnictwa” – priorytet: „Promocja czytelnictwa”.

„Sztuka Wiatrów” to projekt, który jest jednym z laureatów konkursu na zorganizowanie w bibliotece wydarzenia w zakresie upowszechniania i promocji czytelnictwa.

Marek Wiatr – ukończył studia muzyczne na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu prof. Heleny Szubert-Słysz, następnie kształcił się w Weimarze na kursach mistrzowskich pod kierunkiem światowej sławy barytona Pawła Lisitziana. Uczył się jednocześnie malarstwa u artysty malarza Stanisława Kochanka, a potem w Krakowie, w pracowni prof. Alojzego Siweckiego. Koncertuje w kraju i poza jego granicami. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora artystycznego Polskiego Festiwalu Narodowego w Żarnowcu. Śpiewa na różnych koncertach charytatywnych przekazując również prace malarskie na te cele. Ma w swoim dorobku ponad dwadzieścia wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą. W 2016 r. został uhonorowany nagrodą Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz statuetkę Mecenas Roku przyznawana przez Kapitułę powołana przez dyrektora Opery Śląskiej w Bytomiu.

Tomasz Wiatr – urodził się w rodzinie o bogatych tradycjach artystyczno-lekarskich. Ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, jednocześnie odnajdując swoją pasję w rysunku. Stworzył cykl portretów ludzi świata artystycznego i medycznego. Cały wolny czas poświęca doskonaleniu warsztatu rysunku. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
2 lat temu