Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Aktywnie, ngos » Tańce i łamańce, czyli Dzień Języków Obcych w WSPiA

Tańce i łamańce, czyli Dzień Języków Obcych w WSPiA

    A A A Drukuj
                                  
2014-03-31 12:35

Pokazy tańców z różnych stron świata, konkursy językowe, koncerty oraz specjalistyczne wykłady to główne atrakcje zbliżającego się Dnia Języków Obcych w WSPiA.

Impreza pod hasłem „Tańce i łamańce” odbędzie się w najbliższą środę 2 kwietnia 2014 r. w auli i Klubie studenckim „Zemsta Docenta” WSPiA. Gościem specjalnym spotkania będzie Konrad Dejko trener wydawnictwa Pearson. Organizatorem Dnia Języków Obcych jest działający w WSPiA Zespół Języków Obcych.

Dzień Języków Obcych organizowany jest w Wyższej Szkole Prawa i Administracji już po raz czwarty. Za każdym razem jest to impreza, która ma zachęcić studentów do nauki różnych języków oraz pokazać, że nauka może być wesoła i przyjemna. Dzień Języków Obcych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród studentów. W każdej edycji święta uczestniczy kilkuset studentów. Dzień Języków Obcych ma za zadanie przekazać wiedzę, informacje i umiejętności w lekki, zabawny i interesujący sposób.

Dzień Języków Obcych w WSPiA rozpocznie w tym roku gość specjalny Konrad Dejko, trener wydawnictwa Pearson, który wygłosi wykład na temat poprawiania swojej wydajności edukacyjnej. W czasie imprezy swoje prezentacje przedstawią także studenci WSPiA. Będą mówić m.in. o naszym miejscu we Wszechświecie, Kosmicznym Teleskopie Hubble'a oraz o włoskich mistrzach szybkości. Podczas Dnia Języków Obcych studenci WSPiA będą mogli uczestniczyć także w konkursach m.in. „Łamańce językowe, czyli pojedynek na języki dla odważnych” oraz „Przysłowia i powiedzenia”. W tym roku „Łamańce językowe po raz pierwszy zorganizowane zostaną w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim. Są to języki, których na co dzień uczą się studenci WSPiA.

Najciekawiej zapowiada się jednak część artystyczna Dnia Języków Obcych, którą poprowadzi Irlandczyk John Dockrell. Na scenie w klubie studenckim „Zemsta Docenta” będzie można zobaczyć m.in. taniec orientalny w wykonaniu Natalii Smoroń, studentki WSPiA. Zaprezentuje się także Pandora Crew, czyli rzeszowska ekipa streetdance'owa, która dodatkowo poprowadzi warsztaty taneczne dla studentów uczelni. Podczas Dnia Języków Obcych w WSPiA będzie można również zobaczyć pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu rzeszowskiego zespołu Keraan. Całość zakończy koncert zespół muzyki celtyckiej „Donegal”, który zorganizowany zostanie w ramach „Dnia Eurowyborcy w WSPiA”.

Dzień Języków Obcych pod hasłem „Tańce i łamańce” odbędzie się w najbliższą środę 2 kwietnia 2014 r. w Kampusie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Początek imprezy o 9:30.

Program Imprezy 02.04.2014

9.30 - 10.15 “Improve your educational performance NOW and guarantee yourself a great job in the FUTURE!”, gość specjalny Konrad Dejko trener wydawnictwa Pearson, aula 118

10.15 – 10.30 My Passion, My Life – prezentacje studentów, aula 118 - „Our Place in Universe - Hubble Space Telescope and James Webb Space Telescope” Paweł Bik – student WSPiA, II rok Prawa - „Italian Champion of Speed” Maciej Kwiek, Tadeusz Sroka – studenci WSPiA, II rok Bezpieczeństwa Wewnętrznego

10.30 – 11.15 KONKURSY, aula 118 - Łamańce językowe. Pojedynek na języki dla odważnych - Tongue Twisters – Zungenbrecher – Virelangues – Скороговорки - Trabalenguas Espanolas - „Proverbs and Sayings ”

11.30 – 13.30 Część taneczna, Zemsta Docenta - Konferansjer – John Dockrell

11.30 -11.45 Natalia Smoroń, studentka WSPiA – taniec orientalny

11.45 - 12.20: Pandora Crew, rzeszowska ekipa streetdance'owa - występ oraz warsztaty dla studentów

12.20 - 12.30: Keraan, rzeszowski zespół tańca irlandzkiego – występ

12.30 - 13.30: Donegal, zespół muzyki celtyckiej - wspólny występ z Keraan oraz warsztaty dla studentów 
 
 

Artykuł dodał:
mbado Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.