Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Piłka siatkowa » To już pewne: Kosok zostaje w Rzeszowie

To już pewne: Kosok zostaje w Rzeszowie

    A A A Drukuj
                                  
2012-06-19 11:23
FOT. assecoresovia.pl

Zarząd Asseco Resovii Rzeszów oraz Grzegorz Kosok potwierdzili ważność umowy na sezon 2012/2013 oraz przedłużyli ją na kolejny. Tym samym Grzesiek zostaje w Rzeszowie do końca sezonu 2013/2014.

Grzegorz Kosok, przebywający obecnie z kadrą narodową w Finlandii na ostatnim turnieju LŚ, został siatkarzem Asseco Resovii w połowie sezonu 2009/2010. Wówczas to Asseco Resovia i Jadar Radom wymienili się środkowymi. Do Radomia przeszedł Ardo Kreek.

Grzesiek wywalczył w poprzednich sezonach z Asseco Resovią dwa brązowe medale MP, a w tym roku (mimo długiej kontuzji nadgarstka) walnie przyczynił się do wywalczenia upragnionego w Rzeszowie złota.

Po bardzo udanych sezonach 2009/2010 i 2010/2011 Grzesiek został powołany do reprezentacji Polski, którą budował Andrea Anastasi. Kosok szybko wywalczył sobie w niej stałe miejsce i wraz z kolegami zdobył brązowe medale LŚ i Mistrzostw Europy. Medal Pucharu Świata przeszedł Grześkowi obok nosa, wyjazd do Japonii uniemożliwiła kontuzja.

Obecnie siatkarska kadra Polski bierze udział w fazie grupowej Ligi Światowej i przygotowuje się do udziały w turnieju olimpijskim w Londynie.

z/assecoresovia.pl 
 
 

Artykuł dodał:
hejowiec Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hejowiec Napisz wiadomość
6 lat temu