Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Rzeszów » Tomasz Poręba zabiega o pieniądze dla hali w Rzeszowie

Tomasz Poręba zabiega o pieniądze dla hali w Rzeszowie

    A A A Drukuj
                                  
2017-09-15 22:49

Europoseł Poręba po spotkaniu z ministrem Stawiarskim - Bardzo liczę, że po centrum sportowym w Sanoku i hali sportowej w Mielcu, także rozbudowa rzeszowskiej hali na Podpromiu uzyska dofinansowanie ministerstwa sportu.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba spotkał się w Warszawie z wiceministrem sportu i turystyki Jarosławem Stawiarskim. Głównym tematem rozmowy była możliwość wpisania na listę inwestycji strategicznych i dofinansowania przez ministerstwo rozbudowy hali sportowo – widowiskowej przy ul. Podpromie w Rzeszowie.

- To była bardzo dobra rozmowa. Minister Stawiarski pozytywnie odniósł się do przedstawionych przeze mnie argumentów przemawiających za wsparciem przez budżet państwa tej kluczowej dla rzeszowskiego sportu inwestycji – powiedział Tomasz Poręba.

- Rzeszów jako miasto wojewódzkie zasługuje na halę sportową z prawdziwego zdarzenia. Już dziś obserwujemy sytuację, gdzie ilość kibiców chcących zobaczyć najważniejsze wydarzenia sportowe znacznie przewyższa pojemność hali. Rozbudowa hali jest konieczna – tłumaczy podkarpacki europoseł PiS.

Podczas spotkania z europosłem Porębą wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski nie ukrywał, że każdego tygodnia zasypywany jest podobnymi wnioskami z całej Polski. - Bardzo się cieszę, iż zgodził się ze mną, że to właśnie Polska Wschodnia i Podkarpacie zasługują na szczególne wsparcie po wielu latach zaniedbań - powiedział europoseł PiS.

W ostatnich miesiącach Tomasz Poręba bardzo blisko współpracuje z ministrem Stawiarskim jeśli chodzi o budowę innych strategicznych obiektów sportowych w województwie podkarpackim.

- Współpraca z ministerstwem sportu układa się doskonale. Jej efektem są dwie ostatnie kluczowe dla Podkarpacia decyzje w postaci budowy kompleksu sportowo-rehabilitacyjnego w Sanoku oraz hali sportowej w Mielcu. Teraz kolej na stolicę województwa – podkreślił Tomasz Poręba.

Europoseł PiS poinformował także, że minister Stawiarski przyjął jego zaproszenie do wizyty w  Rzeszowie pod koniec września, podczas której będzie okazja, by odwiedzić halę na Podpromiu i porozmawiać o możliwościach jej dofinansowania z budżetu centralnego.

hm 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
5 miesięcy temu