Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Podkarpacie » Tragedia pod Miluzą. 31 pasażerów to mieszkańcy ...

Tragedia pod Miluzą. 31 pasażerów to mieszkańcy Podkarpacia

    A A A Drukuj
                                  
2012-09-12 11:15

65 pasażerów i trzyosobowa załoga podróżowało autokarem, który rozbił się we wtorek przed godz.8 we wschodniej Francji. 13 osób jest w stanie bardzo ciężkim, z czego pięć zapadło w śpiączkę.

Turyści wyruszyli w poniedziałek rano z Przemyśla na wycieczkę zorganizowaną przez biuro podróży Sindbad. Mieli zwiedzić Mulhouse, Cannes, Tulon, Lyon, Chalon-Sur-Sac, Marsylię, Bollene i Niceę. Niestety we wtorek około godz. 8 na autostradzie A36 w kierunku Sausheim w Alzacji na wysokości Miluzy we wschodniej Francji doszło do wypadku.

Ambasador RP w Paryżu Tomasz Orłowski poinformował, że w wyniku zdarzenia zginęły 2 osoby, 22 odniosło lekkie obrażenia, a 13 osób przebywa w stanie ciężkim, z czego stan sześciu ocenia się jako krytyczny. Poszkodowani przebywają w sześciu szpitalach we wschodniej Francji. 31 pasażerów podróżujących autokarem pochodzi z Podkarpacia.

Akcja ratunkowa zakończyła się w poniedziałek około godz. 11. Na miejsce podstawiono dwa autokary. Jeden dla tych, którzy w wyniku tragedii postanowili wracać do kraju, drugi dla tych, którzy zdecydowali się kontynuować wycieczkę. Z drugiej możliwości skorzystało 21 osób.

Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy. Francuskie organy śledcze postawiły mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Stanie przed sądem. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
6 lat temu