Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Inwestycje » Trwają przygotowania do budowy obwodnicy północnej

Trwają przygotowania do budowy obwodnicy północnej

    A A A Drukuj
                                  
2012-02-26 12:16

Kolejny odcinek obwodnicy ma pochłonąć 141 mln zł. Budowa ma potrwać dwa lata.

W planach jest budowa 1,8 km drogi, która połączy skrzyżowanie ulic Rzecha i Załęskiej z ulicą Lubelską. Droga będzie dwujezdniowa z czterema pasmami ruchu, szerokimi chodnikami i ścieżkami rowerowymi. W miejscu gdzie droga łączyć się będzie z Lubelską miasto chce zainwestować w rondo.

W kolejnych latach budowane będą kolejne przedłużenia drogi (przez Warszawską, wzdłuż strefy Dworzysko, do Krakowskiej), żeby połączyć ją z autostradową obwodnicą miasta.

Droga będzie kosztowała ok. 60 mln zł. Najwięcej, bo 79 mln zł miasto wyda na most.  400 metrowy most, podwieszony na 107 metrowym pylonie zostanie wsparty na nasypach przed zbiornikiem i za Wisłokiem. Będzie to największy most w mieście.

Początkowe koncepcje zakładały ominięcie zbiornika elektrociepłowni i budowę krótkiego mostu, ale koszta byłyby te same. Betonowe podpory także nie wchodziły w grę, bo zniszczyłyby kosztowną izolację zapobiegającą ubywaniu wody. Ostatecznie pozostały nasypy i pylon.

Najtaniej wyniesie miasto wiadukt nad ulicą Wioślarską – 2,3 mln zł.

W ratuszu szacują, że do końca czerwca uda się skompletować dokumentację konieczną do ogłoszenia przetargu na projekt budowlany i realizację inwestycji. Miasto kończy także wykupywanie gruntów. Budowa rozpocznie się w połowie przyszłego roku i potrwa dwa lata.

Inwestycja ma pochłonąć 141 mln zł, ale miasto liczy, że część funduszy uda się pozyskać z unijnej dotacji. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
6 lat temu
hej Napisz wiadomość
6 lat temu