Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Społeczność, life » VI Rzeszowski Półmaraton

VI Rzeszowski Półmaraton

    A A A Drukuj
                                  
2013-04-05 13:44

W dniach 6 - 7 kwietnia 2013 r. odbędzie się w Rzeszowie VI Rzeszowski Półmaraton wraz z biegami towarzyszącymi w ramach Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego. Swój udział w imprezie potwierdził już prof. Grzegorz Kołodko.

Prof. Grzegorz W. Kołodko, intelektualista i polityk, jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych. Członek Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury. Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER w Akademii Leona Koźmińskiego. Wicepremier i minister finansów w latach 1994-97 i 2002-03. Ekonomista i autor interdyscyplinarnych prac naukowych opublikowanych w 26 językach. Podróżnik i maratończyk.

6 kwietnia (sobota) w rzeszowskim Ratuszu odbędzie się Forum "Sport – Zdrowie – Pieniądze"
- wydarzenie, które zapoczątkowane zostało podczas Festiwalu Biegów w Krynicy. Festiwal Biegowy jest międzynarodowym wydarzeniem sportowym przeznaczonym dla pasjonatów biegania – amatorów i laików. Festiwal to także doskonałe miejsce na poczucie i zaszczepienie prawdziwego sportowego ducha podczas uczestnictwa w szerokiej ofercie biegów oraz podczas spotkań z wybitnymi przedstawicielami areny sportu z Polski i zagranicy. Forum "Sport Zdrowie Pieniądze" to szereg paneli w którym każdy z uczestników Festiwalu znajdzie informacje, które go zainteresują. Do tej pory wśród zaproszonych były takie wybitności jak: Paco Borao, Gen. Roman Polko, Jerzy Skarżyński, Horia Colibeseanu, Irena Siewińska, Wojciech Staszewski i wielu innych.

Program rzeszowskiego Forum:


godz. 18.30 - „Asecco Resovia - budowanie wizerunku klubu sportowego jako rzetelnego partnera biznesowego”, Bartosz Górski wiceprezes Zarządu Asecco Resovia.

godz. 18.50 - „W drodze po Koronę Ziemi” - Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, alpinista, maratończyk.

godz. 19.10 - „Jak zapracowałam na sukces” - Katarzyna Kwoka, polska mistrzyni w chodzie sportowym na 3 km, rekordzistka Polski w chodzie na 20 km.

godz. 19.30 - „Wioska olimpijska oczami zawodnika - zalety i zagrożenia” – Grzegorz Sudoł, srebrny medalista mistrzostwa Europy w chodzie sportowym, trzykrotny olimpijczyk.

godz. 19.50 - „Biegający Świat” - Grzegorz W. Kołodko, dodatkowo możliwość nabycia książek Profesora na specjalnym stoisku.

Półmaraton w Rzeszowie zostanie rozegrany na skorygowanej w stosunku do ubiegłego roku trasie – organizatorom zależy na tym, by była to jedna z najszybszych tras w Polsce. Start w tym biegu będzie doskonałą próbą przed kwietniowymi maratonami w Warszawie czy Krakowie.

W programie Festiwalu obok półmaratonu znajdzie się także bieg na dystansie 3,5 km „Biegaj z Nowym Światem” którego start będzie miał miejsce przed galerią Nowy Świat, a meta na rynku. Ponadto miłośnicy biegania będą mogli spróbować swoich sił w Biegu Akademickim, Biegu Rodzinnym, Biegu Ucznia i Biegu Przebierańców.

Program Festiwalu Biegów Forum Ekonomicznego Rzeszów 2013:

6.04.2013 r. (sobota)

godz. 11.00 - 20.00 – Godziny otwarcia biura zawodów,
godz. 11.00 - 20.00 – Targi Festiwalu Biegowego Rzeszów 2013,
godz. 15.00 – Bieg Ucznia na dystansie 1000 m,
godz. 16.20 – Bieg Równych Szans (uczestnikami będą osoby jeżdżące na wózkach inwalidzkich)
godz. 16.30 – Biegaj z Nowym Światem - bieg na dystansie 3,5 km; w ramach "Biegaj z Nowym Światem” odbędzie się również Bieg Akademicki,
godz. 17.15 – Sztafety 4 X 1000 m,
godz. 18.00 – Ceremonia wręczenia nagród.

Organizatorzy "Biegu Równych Szans": Podkarpackie Stowarzyszenie "Kreatywni", Work24 Sp. z o.o. w Rzeszowie, Spółdzielnia Socjalna Orto-Sport w Rzeszowie.

7.04.2013 r. (niedziela)

godz. 8.00 - 12.00 – Godziny otwarcia biura zawodów,
godz. 8.00 - 14.00 – Targi,
godz. 11.00 – Bieg Główny - Półmaraton (2 pętle),
godz. 11.05 – Bieg Rodzinny, Bieg Przebierańców oraz Bieg Kelnera,
godz. 14.00 – Ceremonia wręczenia nagród.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej Biegu Głównego (Półmaratonu) w kategorii mężczyzn i w kategorii kobiet otrzymają za zajęcie miejsc I – III - puchary, nagrody rzeczowe oraz nagrody finansowe (I miejsce - 2000 zł, II - 1500 zł, III - 1000 zł).

W kategoriach wiekowych przewidziane są nagrody rzeczowe za miejsca I - III. Wśród wszystkich półmaratończyków rozlosowane zostanie także 10 nagród rzeczowych.

Wśród wszystkich rodzin, które ukończą Bieg Rodzinny wylosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dla najliczniejszej rodziny biorącej udział w tym biegu – konsola PS3.

Wśród wszystkich rzeszowian, którzy ukończą Bieg na Dystansie 3,5 km rozlosowane zostaną bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Nagrody dla zwycięzców biegu "Biegaj z Nowym Światem" (zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn): 1 miejsce – laptop, 2 miejsce – tablet, 3 miejsce – aparat fotograficzny.

Nagrody dla zwycięzców biegu "Bieg ucznia": 1 miejsce – aparat fotograficzny, 2 miejsce – aparat fotograficzny, 3 miejsce – aparat fotograficzny.

Wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymają pamiątkowe medale.

Kwietniowy Festiwal to kontynuacja dobrej współpracy Miasta Rzeszowa z Instytutem Studiów Wschodnich, organizatorem Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój. Półmaraton w Rzeszowie jest też jednym z biegów ligi Festiwal Biegów - jednej z największych imprez sportowych w Polsce, do której należy ponad 40 biegów w całym kraju. Finałem Festiwalu Biegów jest Festiwal Biegowy, który odbędzie się do 6 do 8 września w Krynicy-Zdrój. W tym roku w Krynicy, oprócz IV Festiwalu Biegowego, odbędą się także Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich w stylu anglosaskim.

Więcej informacji na stronie www.festiwalbiegowy.pl 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
5 lat temu