Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Inwestycje » W Rzeszowie powstanie most za 110 mln zł! Największy na ...

W Rzeszowie powstanie most za 110 mln zł! Największy na Podkarpaciu

    A A A Drukuj
                                  
2013-11-29 11:38, ostatnia aktualizacja 5 lat temu

W czwartek w ratuszu została podpisana umowa na wykonanie nowej przeprawy, która połączy ulice Rzecha i Lubelską. Całość inwestycji ma kosztować 170 mln zł, z czego aż 110 mln zł pochłonie półkilometrowy most.

Wykonawcą tej gigigantycznej inwestycji została firma Bifinger, która za 170 mln zł zgodziła się nie tylko wybudować, ale także zaprojektować przeprawę. Termin zakończenia wszystkich prac zaplanowano na wrzesień 2015 roku.

Na przedsięwzięcie składa się most i dwukilometrowy odcinek drogi. Największe emocje budzi właśnie ten pierwszy, okrzykniety największym tego typu obiektem na Podkarpaciu. Most pochłonie 110 mln zł. -  „Będzie to most podwieszany, o całkowitej długości ok. 500 metrów. Najdłuższe przęsło będzie miało prawie 250 metrów długości, szerokość mostu to prawie 29 metrów” – cytuje Piotra Kledzika, prezesa zarządu  firmy Bilfinger rzeszowska „Gazeta”. Dziennik podaje, że tym, czym most będzie zachwycał miejscowych i przyjezdnych, ma być wysoki na 110 metrów pylon, widoczny aż z al. Sikorskiego. Na pylonie zostaną umieszczone akcenty rzeszowskie, zaś cały obiekt będzie efektownie podświetlony. Kledzik pokusił się nawet o nazwanie mostu „wizytówką Rzeszowa”, donosi „Gazeta”.

Inwestycja w 85 proc. zostanie sfinansowana z funduszy unijnych. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
info.rzeszow Napisz wiadomość
4 lat temu
cytacik Napisz wiadomość
4 lat temu
hej Napisz wiadomość
5 lat temu