Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Ośrodki i stowarzyszenia » Warsztaty gospel w Rzeszowie. Trwają zapisy

Warsztaty gospel w Rzeszowie. Trwają zapisy

    A A A Drukuj
                                  
2016-10-03 15:37

Już 9 października w Rzeszowie odbędą się obchody XVI Dnia Papieskiego pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Pierwszą część koncertu stanowi oratorium "Szukam Was" w wykonaniu Jacka i Patrycji Kotlarskich wraz z towarzyszącymi im muzykami. Podczas drugiej części zaprezentuje się chór gospel utworzony podczas VII warsztatów gospel w Rzeszowie. Przewodniczyć mu będzie Brian Fentress - charyzmatyczny dyrygent, wokalista działający w całej Europie i Ameryce Północnej.

Zgłoszenia na warsztaty:
Zgłoszenia należy przesłać na adres: muzykagospel2016@wp.pl
Koordynator ds. artystycznych: Grzegorz Oliwa tel. 502 253 843
Pliki muzyczne oraz teksty:
- do pobrania z:
https://www.dropbox.com/s/k4z5gwuq73hmqny/Gospel%20Rzesz%C3%B3w%202016.zip?dl=0
- do odebrania na portierni Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego
- zostaną przesłane adres mailowy wskazany w zgłoszeniu
Wszystkie próby odbywają się w sali koncertowej Wydziału Muzyki UR, ul. Dąbrowskiego 83.
Próba generalna i koncert odbędą się na scenie w Parku Papieskim, ul. Sikorskiego 21 (obok Katedry).

Biografia Briana

Brian Fentress to artysta i instruktor z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy artystycznej i pedagogicznej. Poświęcił większość swojego życia na tworzenie muzyki i nauczanie zarówno amatorów jak i profesjonalistów.
Brian pochodzi z Detroit w USA. Urodził się w rodzinie wokalistów i muzyków. W bardzo młodym wieku jego rodzina zaczęła dostrzegać jego zdolności muzyczne. Od zawsze blisko związany był z kościołem, tam też rozpoczął współpracę z chórami i solistami. Wiele nauczył od mistrzów gospel takich jak Fred Hammond, James Hall, O'landa Drapper i Donald Lawrence. Jednocześnie doceniał i wykorzystywał inne gatunki muzyczne.
W liceum Brian został wprowadzony do muzyki klasycznej i rozwinął w sobie pasję do śpiewania w stylu bel canto. W ciągu zaledwie dwóch lat treningu klasycznego Brian otrzymał stypendium muzyczne Alabama A & M University. Studia ukończył z wyróżnieniem w 2003 roku z tytułem licencjata w Biznesie Muzycznym. W 2005 roku Brian zaczął podróżować po Europie prowadząc warsztaty gospel. W Polsce prowadził największe w historii naszego kraju warsztaty gospel, w których uczestniczyło aż 1020 osób. W tym samym czasie kontynuował naukę na Uniwersytecie w Phoenix, który ukończył ze stopniem magistra. W 2014 roku Brian postanowił dokończyć doktorat na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brian cały czas kontynuuje swoją podróż po Europie i Ameryce Północnej - pracuje jako profesjonalny wokalista, dyrygent, trener i konsultant wokalny dla chórów chcących dodać muzykę gospel swojego repertuaru.
Jako wokalista Brain współpracował z artystami takimi jak: Aretha Franklin, Lyle Lovett, Cece Winans Kirk Franklin, Fred Hammond, Israel Houghton, Donnie McClurkin, Ezechiasza Walker i Kim Burrell i wielu innych. Jest wyjątkowym artystą, który z powodzeniem łączy naukę Ewangelii, muzykę klasyczną i jazzową, swoje wykształcenie, zdolności kompozycyjne i produkcyjne z ogromnym doświadczeniem jako solista i dyrygent.
Brian znany jest ze swojej charyzmy, niesamowitej umiejętności przewodzenia, potężnych umiejętności wokalnych oraz bardzo pozytywnej energii i otwartości. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
2 lat temu