Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Film » WDK zaprasza na SZORTY 2012

WDK zaprasza na SZORTY 2012

    A A A Drukuj
                                  
2012-11-16 10:38

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej i CANAL+ zapraszają w dniach 20-22 listopada br. na POKAZY SZORTÓW 2012.

W ramach POKAZÓW SZORTÓW 2012 publiczność będzie mogła obejrzeć najbardziej prestiżowe filmy krótkometrażowe.  W każdym z trzydziestu dwóch lokalizacji w całej Polsce zostanie pokazanych łącznie 21 filmów w trzech blokach tematycznych: "Aperitif", "Main course" i "SuperDesery CANAL+". Filmy w ramach akcji zostały wyłonione z ponad 200 propozycji nadesłanych z całego świata.

Każdy z pokazów to 7 filmów krótkometrażowych. W cyklu "SuperDesery CANAL+” znajdą się m.in.: „Bożek miłości” (God of Love) w reżyserii Luke`a Matheny`ego laureta Oscara 2011 dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego; „Żuk Eaglemana” (The Eagleman Stag) w reżyserii Michaela Please`a nagrodzony w 2011 roku BAFTA Award oraz nagrodą krytyków w Clermont-Ferrand oraz wyróżnieniem w Annecy.

Przez cały czas trwania POKAZÓW SZORTÓW 2012 publiczność może głosować na ulubiony film. Po skończeniu projekcji zostaną podliczone głosy z całego kraju i zostanie wyłoniony najlepszy film pokazów, który otrzyma tytuł "POLISH AUDIENCE AWARD".

Więcej informacji na stronie www.szorty.pl i facebooku www.facebook.com/pokazyszortow.

Kiedy: 20 -22 listopada – każdy dzień to jeden pokaz, podczas którego wyświetlonych zostanie 7 filmów. Projekcje będą rozpoczynać się o godz. 19.
Gdzie: sala widowiskowo-kinowa WDK, ul. S. Okrzei 7
Wstęp wolny 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.