Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Teatr » Wieczory literackie z mistrzami słowa. Na pierwszy ...

Wieczory literackie z mistrzami słowa. Na pierwszy ogień Jacek Dehnel i spektakl „Tchnienie”

    A A A Drukuj
                                  
2013-05-24 12:58, ostatnia aktualizacja 5 lat temu

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy dnia 2 czerwca o godz. 18.00 do Teatru Przedmieście na inaugurację spotkań „Literatura i teatr. Wieczory literackie z mistrzami słowa”. Pierwszym gościem będzie Jacek Dehnel.


 

- Jest to cykl czterech spotkań autorskich z wybitnymi pisarzami, dramatopisarzami i reportażystami. Są to prawdziwi mistrzowie słowa i stylu literackiego w kręgu polskiej i europejskiej kultury. Wierzymy, że spotkania będą próbą przyjrzenia się samym twórcom, ich dziełom, osiągnięciom oraz bogatemu dorobkowi artystycznemu - mówi Maciej Szukała z Teatru Przedmieście.

Jacek Dehnel
- poeta (6 tomików wierszy, m. in. "Żywoty równoległe" i "Ekran kontrolny"), prozaik (dwie powieści, "Lala" i "Saturn", dwa tomy opowiadań, zbiór minipowieści "Balzakiana", tom krótkich próz o starych fotografiach), tłumacz ( m.in. Larkina i Verdinsa), felietonista (do niedawna - działu "Książki" w Wirtualnej Polsce, nadal w dziale "Kawiarnia literacka" w "Polityce"), malarz. Jego wiersze i prozę przełożono na kilkanaście języków. Laureat m.in Nagrody Kościelskich i Paszportu Polityki, trzykrotnie nominowany do nagrody Nike. Zajmuje się zbieractwem i łowiectwem (gratów), prowadzi blog poświęcony międzywojennemu tabloidowi kryminalnemu „Tajny Detektyw”. Decyzją Rady Języka Polskiego został Młodym Ambasadorem Polszczyzny. Mieszka w Warszawie.

Spotkaniu z Jackiem Dehnelem będzie towarzyszył spektakl "Tchnienie" Teatru Przedmieście, który zostanie zaprezentowany o godz. 20.00.

Wstęp wolny, na spektakl obowiązuje rezerwacja tel. 667714730

Projekt dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
5 lat temu