Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Zespoły » Wiosną 2011 roku debiutancka płyta Ruthefort

Wiosną 2011 roku debiutancka płyta Ruthefort

    A A A Drukuj
                                  
2011-01-13 17:37

Rzeszowski zespół nagrywa krążek w Underground Studio. Producentem jest Leszek „Czubek” Wojtas.

Zespół Ruthefort powstał w 2006 roku z inicjatywy wokalisty Arkadiusza Szurleja i jego brata (basisty) Krystiana.

Z początku był to mały projekt szkolny (The Motel), który miał pójść w niepamięć. - Kilka występów w szkole i na tym miało się skończyć. Podczas przygotowań do jednego z występów, chłopakom zabrakło gitarzysty i poprzez znajomości dotarli do Pawła Potockiego (gitara solowa), który gościnnie zagrał w zespole - wspomina Krystian Szurlej.

Po bardzo udanym koncercie, młodzi muzycy postanowili stworzyc coś nowego i kontynuować współpracę. - Na obiecankach się nie skończyło i do kapeli doszedł perkusista Jurek Pięciak. Od tego momentu narodził się projekt Ruthefort - mówi Krystian.

W głowach członków zespołu powstało wiele pomysłów na muzykę i uznali, że może warto pokazać się światu. Pare koncertów i...wielkie rozczarowanie, bo nie tak miało być. - Po pewnym czasie z powodu braku czasu i odejścia z zespołu perkusisty Jurka, zespół chylił się ku upadkowi. Ale na początku lutego 2009 roku jak grom z nieba spadł nowy perkusista, był nim Piotr Wójcik (Docent), który po chwilowych problemach, aklimatyzacjach i docieraniach został na stałe, a przede wszystkim wprowadził świeżość do zespołu, który również zmienił swój styl na bardzo energicznego rocka - wyjaśnia dalej

Styl przypadł do gustu nie jednemu słuchaczowi. - Ruthefort, działając już w pełnym składzie 24 września 2009 roku wygrywając nagrodę publiczności w festiwalu Rockowa Noc pokazał, że warto na nich zwrócić uwagę. Po festiwalu było jeszcze parę bardzo dobrych koncertów - dodaje.

Obecnie zespół zagrał support przed Irą i Odziałem zamkniętym, wystąpił w czasie zakończenia roku żużlowego 2010 na stadionie stali oraz w czasie finału WOŚP 9 stycznia 2011 na rzeszowskim rynku. Zespół snuje ambitne plany. Jest też w dobrych rękach.

- Ruthefort jest w trakcie nagrywania płyty debiutanckiej która ukaże na wiosnę 2011 roku. Płyta powstaje w rzeszowskim  Underground Studio, a producentem albumu jest Leszek "Czubek" Wojtas. 
 
 

Artykuł dodał:
miasto_rze Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
ruthefort Napisz wiadomość
7 lat temu
hej Napisz wiadomość
7 lat temu