Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Reportaż » WSPiA organizuje debatę na temat praw człowieka

WSPiA organizuje debatę na temat praw człowieka

    A A A Drukuj
                                  
2013-06-10 10:26

„Prawa człowieka a bezpieczeństwo państwa” to temat konferencji naukowej, która odbędzie się już w najbliższą środę 12 czerwca w Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

Do udziału w debacie oprócz wykładowców WSPiA zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele Policji oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Osoby zainteresowane udziałem w dyskusji zapraszamy do Sali Konferencyjnej WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

Jak chronić prawa obywateli


Celem organizowanej przez WSPiA konferencji jest wymiana poglądów w zakresie istotnych problemów naukowych i praktycznych. Dyskusja dotyczyć będzie zagadnień skuteczności działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa państwa w kontekście problematyki ochrony praw człowieka.

W czasie debaty jej uczestnicy będą rozmawiać na temat ochrony praw człowieka w Policji, bezpieczeństwa jako dobra chronionego prawem karnym, ochrony praw cudzoziemców oraz ograniczania prawa do prywatności. W czasie dyskusji poruszony zostanie również temat przestępstw motywowanych uprzedzeniami na Podkarpaciu w latach 2005-2012.
 
W konferencji udział wezmą przedstawiciele świata nauki, reprezentanci administracji publicznej oraz funkcjonariusze służb mundurowych, którzy realizują zadania z obszaru ochrony praw człowieka w swoich instytucjach i służbach. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. mł. insp. Krzysztof Łaszkiewicz – Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka, podinsp. Mariusz Skiba Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka, ppłk Andrzej Leńczuk – Dyrektor Okręgowej Służby Więziennej w Rzeszowie oraz prof. dr hab. Czesław Kłak wykładowca Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

Efektem spotkania obok wymiany doświadczeń różnych środowisk, będzie publikacja pokonferencyjna zawierająca wszystkie referaty wygłoszone w trakcie konferencji.

Konferencja „prawa człowieka a bezpieczeństwo państwa” rozpocznie się 12 czerwca 2013 roku o godzinie 9:00 w Sali Konferencyjnej WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.