Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Społeczność, life » WSPiA świętowała Dzień Unii Europejskiej

WSPiA świętowała Dzień Unii Europejskiej

    A A A Drukuj
                                  
2016-05-23 03:03

Prawie 500 osób – studentów WSPiA oraz słuchaczy Podkarpackiej Młodzieżowej i Dziecięcej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa wzięło udział w zorganizowanym w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Dniu Unii Europejskiej.

W rzeszowskim kampusie Uczelni przez cały dzień można było uczestniczyć w konkursach, quizach, grach, zabawy, zawodach sportowych i koncertach. Studenci rozdali również mieszkańcom Rzeszowa kilkaset żółtych tulipanów. Impreza zorganizowana została już po raz piąty.

Dzień Unii Europejskiej w WSPiA odbył się w środę 18 maja 2016 r. Impreza zorganizowana został z okazji Dnia Europy ustanowionego w rocznicę przedstawienia Planu Schumana. – Jak tłumaczy dr Mirosław Kurek, organizator imprezy w tym dniu Uczelnia chce pokazać młodym ludziom korzyści, jakie przynosi członkostwa w UE. – Plusy widać na każdym kroku. Dzięki takiej imprezie możemy w lekkiej konwencji, w przyjemny sposób pokazać uczniom i studentom, co zyskaliśmy w ostatnich latach. Chcemy także przybliżyć kulturę i historię państw członkowskich. Stąd podczas Dnia UE oprócz konkursów i zabaw o tematyce Unijnej organizujemy spotkania z przedstawicielami różnych instytucji wspólnotowych oraz studentami, którzy uczestniczyli w programie Erasmus Plus – mówi dr Mirosław Kurek.

Jak co roku na imprezie pojawił się Syriusz, czyli maskotą Komisji Europejskiej oraz brzuchomówca Piotr Boruta. Podczas Dnia Unii Europejskiej na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji m.in. Europejskie Koło Fortuny, układanie puzzli europejskich oraz konkurs plastyczny o tematyce UE z wykorzystaniem dowolnej techniki. W klubie studenckim WSPiA „Zemsta Docenta” odbyło się wiele konkursów edukacyjnych o tematyce unijnej m.in. konkurs rozpoznawania hymnów narodowych państw członkowskich UE, rozpoznawanie dawnych walut oraz symbolicznych budowli Europy i konkurs ze znajomości mapy Europy. Odważniejsi mogli wziąć udział w konkursie karaoke z piosenkami europejskimi i „Jaka to melodia” z przebojami z państw członkowskich UE. Równocześnie w hali sportowej WSPiA trwał turniej futsalu o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Zgłoszone zespoły zagrały, jako reprezentacje narodowe danego państwa członkowskiego UE.

W tym roku w konkursach wiedzy najlepsi okazali się uczniowie IV LO w Rzeszowie. Z kolei w turnieju futsalu o Puchar Rektora WSPiA najlepsi byli uczniowie Technikum Elektronicznego w Rzeszowie. II miejsce zajęli studenci drugiego roku studiów stacjonarnych na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w WSPiA, a III miejsce uczniowie IV LO w Rzeszowie.

Dzień Unii Europejskiej w WSPiA, co roku cieszył się dużym zainteresowaniem. W imprezie uczestniczą studenci oraz słuchacze Podkarpackiej Dziecięcej i Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Uczestnicy Dnia UE uważają, że taka inicjatywa to świetny pomysł. – Podczas konkursów w ciekawy i dowcipny sposób możemy poznać różne zagadnienie związane z Unią Europejską. Fajne jest też to, że organizatorzy starają się przybliżyć nam kulturę i zwyczaje różnych krajów. W tym roku do łez rozbawiły nas dzieciaki ze szkoły podstawowej, które aktywnie uczestniczyły w konkursach tańca i śpiewania. Świetny był też brzuchomówca Piotr Boruta i jego maskotka, czyli mały Syriusz – mówią studenci, którzy uczestniczyli w Dniu Unii Europejskiej w WSPiA.

Organizatorem Dnia Unii Europejskiej w WSPiA było Europejskie Koło Naukowe oraz działający przy WSPiA Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Przemyśl. 
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
Brak wyników.