Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Nieruchomości » Wszędzie taniej tylko nie u nas. W Rzeszowie drożeją ...

Wszędzie taniej tylko nie u nas. W Rzeszowie drożeją używane mieszkania

    A A A Drukuj
                                  
2012-03-30 10:06

Jak podają „Nowiny” Rzeszów i Głogów Wlkp. to jedyne miasta w Polsce, w których mieszkania używane nie tanieją, ale wręcz przeciwnie – stają się coraz droższe.

„Nowiny” przeanalizowały wyniki raportu opublikowanego przez portal Oferty.net. Wynika z niego, że Rzeszów i Głogów Wlkp. to jedyne miasta w Polsce, w których ceny za mieszkania używane poszły w górę. Średnio o 1,6 proc.

Za używane mieszkanie w Rzeszowie średnio trzeba zapłacić 4 914 zł za m. kw., czyli o 469 zł więcej niż w Szczecinie i 904 zł więcej niż w Łodzi. Dlaczego? Bo nowe mieszkania nie tanieją. - A jeśli nie spadają ceny na rynku pierwotnym, trzymają się również te na rynku wtórnym – wyjaśnia „Nowinom” Tomasz Szlosek, właściciel biura Inprofi Wsparcie Dla Nieruchomości.

Nie pomaga fakt, że developerzy głównie budują na obrzeżach miasta - dlatego ci, którzy marzą o mieszkaniu w centrum za używany lokal zapłacą nawet do 6,5 tys. zł za m. kw. Niesłabnącym zainteresowanie cieszą się głównie mieszkania w blokach przy ul. Dąbrowskiego, Hetmańskiej i Pułaskiego.

Z mieszkań nowych jak świeże bułeczki schodzą lokale dwupokojowe, z oknami po obu stronach i drzwiami od łazienki nieumieszczonymi naprzeciw salonu. Do preferowanych osiedli należy Drabinianka i Projektant, skąd można dogodnie dojechać do centrum. 
 
 

Artykuł dodał:
cytacik Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
cytacik Napisz wiadomość
6 lat temu