Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Zdrowie i uroda » Wyjątkowy miód wrzosowy

Wyjątkowy miód wrzosowy

    A A A Drukuj
                                  
2017-04-28 11:22

Drogocenny dar kwiatów wrzosu – miód wrzosowy, jest bardzo łatwy do identyfikacji i rozpoznania na sklepowej półce, nawet bez zaglądania w etykietę.

Ten typ miodu wyglądem przypomina galaretkę, a może bardziej – galaretopodobną papkę. Do tego dochodzi charakterystyczny smak – łagodny, aczkolwiek o wyraźnie gorzkawym posmaku.

Drogocenny dar kwiatów wrzosu – miód wrzosowy, jest bardzo łatwy do identyfikacji i rozpoznania na sklepowej półce, nawet bez zaglądania w etykietę. Ten typ miodu wyglądem przypomina galaretkę, a może bardziej – galaretopodobną papkę. Do tego dochodzi charakterystyczny smak – łagodny, aczkolwiek o wyraźnie gorzkawym posmaku.

Do tego doliczyć jeszcze trzeba niezwykle intensywny i silny zapach miodu wrzosowego. Wystarczy jeden wdech i możemy poczuć się jak na prawdziwym wrzosowisku w okresie kwitnienia. Ale uwaga! Zapach ten dość szybko się ulatnia i dlatego nie zwlekajmy z zapachowymi doznaniami oraz czerpmy z właściwości miodu z wrzosu.

Wrzosowy produkt od dawien dawna wykorzystywany jest w medycynie naturalnej, co tylko potwierdza skuteczność tego miodu nie tylko jako elementu ludzkiej diety. Bardzo dobrze wpływa on na układ moczowy i płciowy (zwłaszcza polecany jest on mężczyznom, do regularnej konsumpcji po ukończeniu 40 roku życia, celem zapobiegania rozwinięciu się prostaty).

Ponadto miód wrzosowy jest wykorzystywany w walce z dolegliwościami układu pokarmowego, ale także jako produkt… kosmetyczny, który pozwala płci pięknej (i nie tylko) dbać o utrwalanie swojej urody. Można go w tym zakresie wykorzystywać chociażby w ramach nakładanych na twarz i skórę maseczek pielęgnujących.

Warto docenić także swoistą ekskluzywność miodu wrzosowego – wynika ona z faktu, że w Polsce mamy wyjątkowo mało wrzosowisk z których pszczoły mogą pobierać nektar potrzebny do stworzenia tego miodu. Ponadto – dla jak najlepszej jakości miodu wrzosowego – nawet te wrzosowiska, które już istnieją podlegają rygorystycznym obostrzeniom ekologicznym i tylko z tych najlepszych powstaje… najlepszy produkt miodu wrzosowego, który później trafia do sklepów.  
 
 

Artykuł dodał:
hej Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
hej Napisz wiadomość
1 rok temu