Strona główna » Nie dotyczy » Artykuły » Giełda, fundusze » Zakończono zapisy na akcje Opteam S.A.

Zakończono zapisy na akcje Opteam S.A.

    A A A Drukuj
                                  
2010-08-03 14:07

Firma dwa razy przedłużała termin zapisów.

Firma OPTeam S.A., funkcjonująca na rynku usług informatycznych od 1988r., specjalizująca się w produkcji i wdrażaniu systemów opartych o technologie kart elektronicznych oraz oprogramowania dla terminali płatniczych, dostarczaniem i integracją zaawansowanych rozwiązań informatycznych w zakresie bezpieczeństwa danych, budową sieci teleinformatycznych oraz centrów przetwarzania danych, wdrażaniem fiskalnych systemów sprzedaży, weszła na giełdę. Po dwukrotnym przedłużeniu terminu zapisów na swoje akcje, teraz zapisy zostały zakończone.

- Mimo, że skala oferty jest stosunkowo niewielka, zainteresowanie naszymi akcjami wśród inwestorów jest widoczne. Jednak sytuacja na giełdach w ciągu ostatnich dni zdecydowanie nie sprzyja popytowi - jak widać - odbiło się to nawet na debiucie Tauronu – mówił przy pierwszej subskrypcji Janusz Bober, Prezes Zarządu OPTeam S.A. - Jestem przekonany, że oferta OPTeam jest atrakcyjną inwestycją i sam - jako jeden z głównych akcjonariuszy spółki - liczę na wysoką stopę zwrotu w perspektywie kilku najbliższych lat – podkreśla Janusz Bober.

W pierwszej publicznej ofercie spółki znalazło się 1,4 mln akcji serii D, każda po 5,44 zł za sztukę. - Transza inwestorów instytucjonalnych obejmuje 1,05 mln akcji, natomiast transza otwarta - 0,35 mln walorów. Większą część kwoty pozyskanej z emisji (5 mln zł) Zarząd OPTeam zamierza przeznaczyć na rozwój centrum obsługi kart płatniczych - spółki Polskie ePłatności S.A. Rozpoczęła ona w marcu 2010 r. budowę własnej sieci terminali płatniczych, która w ciągu najbliższych 5 lat ma się zwiększyć z obecnych 3 tys. do 35 tys. zainstalowanych urządzeń - informuje spółka.

Udana emisja akcji, oznacza dla OPTeamu S.A. również możliwość dofinansowania budowy Centrum Projektowego Nowoczesnych Technologii w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis. Inwestycja warta 15 mln zł, będzie zakończona w ciągu miesiąca.

Rzeszowska firma zapowiada także rozbudowę oferty w obszarze systemów kartowych. - Wprowadzając na rynek nowe, wysokomarżowe produkty, pozwoli na rozszerzenie działalności i wzmocnienie pozycji spółki w perspektywicznym segmencie kart elektronicznych - wyjaśnia OPTeam S.A.

Z produktów spółki OPTeam, korzystają klienci instytucjonalni, głównie uczelnie wyższe, przedsiębiorstwa z branży energetycznej, przedsiębiorstwa przemysłowe oraz firmy: handlowe i usługowe.

mr 
 
 

Artykuł dodał:
miasto_rze Napisz wiadomość
Oceń artykuł


Ostatnio przeglądający
 
miasto_rze Napisz wiadomość
7 lat temu