Zamknij
REKLAMA

Oszukiwał w sieci. Usłyszał 57 zarzutów

15:25, 22.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą jasielskiej komendy zakończyli postępowanie przygotowawcze w sprawie oszustw internetowych. Gromadzony przez kilka miesięcy materiał dowodowy pozwolił na wykrycie 57 przestępstw. Podejrzany 26-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Początek tej sprawie dało zawiadomienie Biura Antyfraudowego Departamentu Bezpieczeństwa PKO Banku Polskiego w Warszawie, które trafiło do jasielskiej komendy Policji we wrześniu ubiegłego roku. Zawarto w nim informację o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na wykorzystaniu do celów przestępczych rachunku bankowego należącego do 26-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego.

Sprawą zajęli się specjaliści ds. zwalczania przestępczości gospodarczej. Już na etapie pierwszych czynności sprawdzających oraz kompletowania materiału dowodowego okazało się, że wskazany 26-latek posługuję się dwoma rachunkami bankowymi, a prowadzona przez niego nielegalna działalność może mieć zasięg ogólnopolski. Mechanizm działania oszusta był prosty. Mężczyzna działając z zamiarem oszukania kupujących, zamieszczał na portalach społecznościowych ogłoszenia oferując do sprzedaży różnego rodzaju elektronarzędzia.

Pokrzywdzeni po uzgodnieniu szczegółów transakcji wpłacali na wskazane rachunki bankowe ustaloną kwotę, po czym nie otrzymywali zakupionego towaru i nie mogli odzyskać pieniędzy. W trakcie prowadzonego dochodzenia śledczy przez kilka miesięcy żmudnie gromadzili materiał dowodowy i przy współpracy z policjantami innych jednostek docierali do pokrzywdzonych osób zamieszkujących na terenie całego kraju.  

Śledczy ustalili, że podejrzany 26-latek oszukał w ten sposób 57 osób. Łącznie zgromadził na swoich kontach ponad 18 tys. zł. Podczas przesłuchania przyznał się do przedstawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia. Niebawem sprawą zajmie się sąd, który zadecyduje o losie 26-latka.

Za popełnione oszustwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%