Zamknij

Ruszyła 3 liga: karetka na stadionie, co ze Stalą Stalowa Wola?

21:05, 02.08.2020 P.C Aktualizacja: 21:05, 02.08.2020
Skomentuj

Pierwszy raz po pandemii na boisko wybiegli piłkarze 3 ligi. Zabrakło jednak meczu z udziałem Stali Stalowa Wola, która spadła z 2 ligi. W 4 lidze szalony mecz zobaczyli kibice w Wiśniowej.

Pierwszym liderem w 3 lidze została KS Wiązownica, która wysoko pokonała Hetmana Zamość. W końcówce tego meczu doszło do dramatycznego zdarzenia, w którym ucierpiał młody piłkarz z Zamościa.

- Dramat naszego nowego zawodnika. Jakub Jaroszyński w doliczonym czasie gry zderzył się głową z rywalem i od blisko trzydziestu minut pozostaje nieprzytomny - poinformował Hetman Zamość na Twitterze. Na szczęście piłkarz już dochodzi do siebie. Prosto ze stadionu do szpitala trafił karetką.

W weekend swojego meczu nie rozegrała Stal Stalowa Wola, która została zdegradowana z 2 ligi. Hutniczy klub złożył jednak niespodziewany wniosek do PZPN o pozostanie w 2 lidze. Prośba ta nie została jeszcze rozpatrzona, Stal Stalowa Wola powinna zagrać w 3 lidze, ale…. z niejasnych przyczyn nie została uwzględniona w terminarzu.

4 liga podkarpacka

Nie doszedł do skutku mecz Stali II Stalowa Wola z Karpatami Krosno. Klub z hutniczego miasta nie wiem w jakich rozgrywkach będzie grała pierwsza drużyna Stali, która sportowo spadła z 2 ligi. Jeśli PZPN - wbrew prośbom Stali Stalowa Wola - potwierdzi tę degradację, to prawdopodobnie zespół rezerw z 4 ligi zostanie wycofany.

Szalony mecz zobaczyli kibice w Wiśniowej, miejscowy Wisłok pokonał 4:3 Orła Przeworska.

Stal II Mielec zremisowała w Jaśle z Czarnymi, młodzi Stalowcy prowadzili 1:0, później gospodarze wyszli na prowadzenie, ale Biało-Niebiescy w ostatnich minutach doprowadzili do wyrównania.

Liderem jest Głogovia, która rozbiła Błękitnych Ropczyce.