Zamknij
REKLAMA

Policjanci z akcją kontroli na autostradzie A4

11:44, 28.01.2022 | dw
Skomentuj
REKLAMA

Podkarpaccy policjanci ruchu drogowego prowadzą dziś od rana działania pod nazwą „Bezpieczna Autostrada A4”. Głównym celem prowadzonej akcji jest przede wszystkim zmniejszenie liczby wypadków, zminimalizowanie skutków tych zdarzeń, a w szczególności ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych. Z surowymi konsekwencjami muszą się liczyć kierowcy, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Działania obejmują swoim zasięgiem 5 województw.

Dzisiejsze policyjne działania "Bezpieczna Autostrada A4" koncentrują się głównie w tych powiatach, przez które prowadzi autostrada A4. W związku z tym, działania nie tylko obejmują swoim zasięgiem teren województwa podkarpackiego, ale również województwo małopolskie, śląskie, opolskie i dolnośląskie. Autostrada A4 jest najdłuższą autostradą w Polsce - ma aż 670 km . 

Celem policyjnych działań jest przede wszystkim ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze z wykorzystaniem wideorejestratorów i mierników prędkości, sprawdzać będą czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów i czy zachowują prawidłowy odstęp pomiędzy pojazdami.

Z konsekwencjami będą musieli się liczyć także kierowcy, którzy w rażący sposób będą łamać przepisy ruchu drogowego m.in. będą nieprawidłowo wyprzedzać, zmieniać pas ruchu czy będą korzystać podczas jazdy z telefonu komórkowego. 

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%