Zamknij
REKLAMA

Małżeństwo kierowało grupą przestępczą. Rozprowadzali nielegalny tytoń

13:47, 06.04.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

10 zatrzymanych osób, zlikwidowana krajalnia, przejęte ponad 2,8 tony suszu oraz krajanki tytoniowej o rynkowej wartości ponad 2 mln zł to wynik wspólnych działań funkcjonariuszy podkarpackiej  KAS i SG w ramach śledztwa prowadzonego przez SG pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Działania prowadzone przez funkcjonariuszy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i SG z placówki w Rzeszowie - Jasionce doprowadziły do rozbicia grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym rozprowadzaniem suszu tytoniowego. W skład grupy kierowanej przez małżeństwo z Rzeszowa wchodziło 10 osób z woj. podkarpackiego, małopolskiego oraz lubelskiego.

Jak ustalono, grupa rozprowadzała susz oraz krajankę tytoniową na terenie województw podkarpackiego oraz małopolskiego. Z kolei w województwie lubelskim zaopatrywała się w tytoń z nielegalnego źródła. W trakcie realizacji sprawy w pomieszczeniach gospodarczych na jednej z posesji,  zabezpieczono  maszynę służąca do krojenia tytoniu oraz 400 kg suszu przygotowanego do krojenia.

W toku prowadzonego śledztwa oszacowano, że organizatorzy przestępczego procederu w latach 2019 - 2020 rozprowadzili susz tytoniowy w łącznej ilości ponad 7 ton o wartości rynkowej 3,5 mln zł.

Pierwsze zatrzymania miały miejsce w grudniu 2020 roku. Wtedy zarzuty usłyszało pięciu mężczyzn oraz trzy kobiety, w tym małżeństwo z Rzeszowa kierujące grupą. W ostatnich dniach marca br. zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn z grupy. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dot. przestępstw karnych skarbowych.

Prokurator Okręgowy w Przemyślu wobec zatrzymanych osób zastosował środki wolnościowe w postaci dozoru policyjnego, dodatkowo poręczenia majątkowego oraz   w odniesieniu do 4 osób  zakazu opuszczania kraju.  

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%